Відбулось пленарне засідання позачергової тринадцятої сесії районної ради
На початку сесії голова районної ради Руслан Серпенінов зачитав указ Президента України від 2 березня 2017 року №52/2017 «Про оголошення в Україні дня жалоби», відповідно до якого 3 березня оголошено днем жалоби у зв’язку трагічною загибеллю шахтарів внаслідок аварії, що сталася 2 березня на шахті «Степова» на Львівщині. Голова ради зазначив, що відповідно до цього указу, о 12 годині роботу сесії буде перервано хвилиною мовчання на знак вшанування пам’яті загиблих.
Під час затвердження порядку денного до основних питань за висновками постійних комісій було внесено ще 15. Усього депутати розглянули 24 питання. Усі питання обранці громад попередньо розглянули на окремих засіданнях профільних постійних комісій 2 та 3 березня.
Про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати службової діяльності Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області за 2016 рік обранцям громад доповідав Смаглюк Сергій Васильович – т.в.о. начальника Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області. Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Сарненської місцевої прокуратури на території району за 2016 рік депутатів проінформував Баглєй Ярослав Костянтинович – в. о. керівника Сарненської місцевої прокуратури.
Заслухали звіти про виконання таких районних програм:
- охорони навколишнього природного середовища на 2013-2016 роки;
- енергоефективності на 2011-2016 роки;
- поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2012 – 2016 роки;
- мобілізаційної підготовки та мобілізації Сарненського району на 2016 рік;
- поліпшення якості обслуговування платників податків шляхом створення центрів обслуговування платників податків та збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів на 2012-2016 роки.
Обранці громад підтримали нову районну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2017-2020 роки, ухваливши відповідне рішення ради.
Також внесли зміни до:
- Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду та орендні ставки на нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення) спільної власності територіальних громад району;
- рішення районної ради від 20.01.2017 №351 «Про надання згоди та прийняття у власність територіальних громад Сарненського району майна за адресою: Рівненська область, Сарненський район, м.Сарни, вул. Просвіти, 20, із спільної власності територіальних громад області»;
- районної Комплексної програми профілактики правопорушень та боротьби із злочинністю на 2016-2020 роки.
- затвердження переліку об’єктів спільної власності територіальних громад Сарненського району, що підлягають приватизації;
- Сарненську спеціалізовану школу розвитку І ступеня № 5 з поглибленим вивченням іноземної мови Сарненської районної ради Рівненської області;
- надання дозволу відділу освіти, молоді та спорту Сарненської районної державної адміністрації на укладення договору оренди будівлі дитячого садка с.Тинне;
- затвердження Типових статутів комунального підприємства, установи (закладу) спільної власності територіальних громад Сарненського району.
Надали дозвіл на продовження терміну дії договору позички комп’ютерної техніки від 28 квітня 2011 року №1, який укладений між Сарненським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) й управлінням праці та соціального захисту населення Сарненської районної державної адміністрації строком на два роки одинадцять місяців.
Погодили ліміти використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань на 2017 рік.
Начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Радько прозвітувала про виконання районного бюджету за 2016 рік.
Внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік. Зокрема з вільного залишку коштів районного бюджету 420000 грн. спрямували на завершення капітального ремонту приміщення (заміна вікон) Люхчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та 50000 грн. – на заміну вікон у М.Вербченській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів; 380000 грн. – на виготовлення проектно-кошторисної документації «Будівництво плавального басейну по вул. Я.Мудрого в м.Сарни, Рівненської області» та її експертизу. Також з вільного залишку коштів районного бюджету виділили 175180 грн. на реконструкцію корпусу № 1 комунального закладу «Сарненська дитяча музична школа».
Частину коштів вільного залишку також спрямували на надання інших субвенцій місцевим бюджетам, зокрема 1900000 грн. – обласному бюджету на співфінансування будівництва спортивного комплексу по вул. Я.Мудрого, 1 в м.Сарни; 30000 грн. – Любиковицькому сільському бюджету на утримання дошкільних навчальних закладів та закладів культури; 100000 грн. – Чудельському сільському бюджету на ремонт мосту.
Залишок коштів медичної субвенції з державного бюджету, що утворився на початок бюджетного періоду в сумі 227741,78 грн., спрямували відділу охорони здоров’я райдержадміністрації, зокрема на придбання медикаментів і перев’язувальних матеріалів, рентген та флюороплівки.
Інша субвенція з спеціального фонду обласного бюджету в сумі 2000000 грн. спрямовується:
- Степанській селищній раді на капітальний ремонт (заміна вікон) ДНЗ №1 «Калинка» в смт. Степань у сумі 500000 грн.;
- Коростській сільській раді на капітальний ремонт дошкільного навчального закладу в с.Мале Вербче в сумі 1500000 грн.
У «Різному» виступили депутати Богдан Лазарчук, Павло Гольонко, Василь Пехотін, Марія Власюк, Ніна Жилка, Василь Іванюк, Анатолій Босюк, Сергій Белеля, Анатолій Рудковський, Петро Зембицький, Валентина Тріщук, Василь Пилипенко. Усі вони піднімали важливі питання з життєдіяльності місцевих громад. Зокрема депутат райради Ніна Жилка звернулася до головного лікаря КЗ «Сарненська ЦРЛ» Василя Іванюка з проханням роз’яснити, чому мешканці Клесівської селищної ради, які проходять стаціонарне лікування в ЦРЛ, мають сплачувати благодійний внесок у розмірі 200 грн., мешканці райцентру – 100 грн.? На це запитання дали обґрунтовану відповідь і головний лікар КЗ «Сарненська ЦРЛ» Василь Іванюк, і голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук, і голова районної ради Руслан Серпенінов.
Так, Василь Іванюк пояснив, що вимушені брати благодійні внески з пацієнтів, оскільки ситуація в медичній галузі району складна. У минулому році Клесівська селищна рада надала мізерну субвенцію центральній районній лікарні для лікування мешканців ради. А кошти потрібні і на медикаменти, і на реактиви і т.д. Це одне. Інше питання в тому, що маємо дві районні лікарні – Клесівську і Степанську, але люди їдуть лікуватися саме в Сарненську ЦРЛ. Зрозуміло чому, адже тут вони можуть отримати кваліфіковану допомогу вузькопрофільних спеціалістів. А додаткові кошти на це не виділялися. Так, у 2016 році лише в районну поліклініку звернулося 15 тис. мешканців Клесівської територіальної громади. «Ми стали заручниками ситуації», – наголосив Василь Іванюк.
Голова райдержадміністрації пояснив ситуацію, зазначивши, що Клесівська об’єднана територіальна громада фактично усунулася від співфінансування центральної районної лікарні. У минулому році Клесівська селищна рада напряму отримала 5,9 млн.грн. медичної субвенції. Із цих коштів вони виділили районному бюджету лише 450 тис.грн.
Цьогоріч вийшла постанова КМУ, яка зобов’язує об’єднані територіальні громади перерахувати частку медичної субвенції в обсязі не менше 60 відсотків на утримання центральних районних лікарень. Сьогодні Клесівська селищна рада спромоглася надати такої субвенції 750 тис.грн. Це дозволяє профінансувати ЦРЛ впродовж одного місяця. Але, оскільки Клесівська об’єднана територіальна громада орієнтовно отримає майже 10 млн.грн. медичної субвенції, то 60 відсотків складає близько 6 мільйонів. А це від 500 до 600 тис. щомісяця. І тоді не буде жодних проблем.
Райдержадміністрація постійно працює з Клесівською селищною радою щодо вирішення цієї проблеми. Але у відповіді Клесівської селищної ради, яка надійшла в РДА у січні ц.р., зазначається, що Клесівська селищна рада не буде надавати субвенцію, оскільки в них є лікарня, яка надає повний спектр медичних послуг. Ярослав Яковчук наголосив: «Поки Клесівська селищна рада не візьме відповідальність за своїх мешканців, не візьме відповідальність за співфінансування Сарненської ЦРЛ, ми не вийдемо з цієї ситуації».
Голова районної ради Руслан Серпенінов зазначив, що потрібно довести до відома громади району цю інформацію. Люди мають знати, які обов’язки має керівництво Клесівської селищної ради, Клесівський селищний голова, які кошти медичної субвенції мають надійти в Клесівську селищну раду, і яка частка цієї субвенції відповідно до постанови КМУ має надійти в районний бюджет на утримання центральної районної лікарні.
На цьому роботу сесії було завершено.
Організаційний відділ районної ради
Додати коментар