Минулої п’ятниці, відповідно до подання райдержадміністрації, відбулось пленарне засідання позачергової одинадцятої сесії районної ради. Цього ж дня зранку депутати ради всі питання попередньо розглянули на окремих засіданнях профільних постійних комісій районної ради.
Роботу ж сесії розпочали традиційно з привітань депутатів, які відсвяткували день народження у межсесійний період. Під час затвердження порядку денного до основних питань за висновками постійних комісій було внесено ще 17. Усього депутати розглянули 19 питань.
Зокрема, підтримали такі районні програми:
- «Цукровий діабет» на 2017 рік;
- організації безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань на 2017 рік;
- запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2017 рік;
- протидії захворюванню на туберкульоз на 2017 рік;
- забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання на 2017 рік;
- соціальної підтримки найбільш незахищених верств населення та інших громадян, що потребують допомоги на 2017 рік;
- «Забезпечення пільгового проїзду учнів до місця навчання і додому» на 2017 рік;
- розвитку водного господарства Сарненського району на період до 2021 року;
- мобілізаційної підготовки та мобілізації Сарненського району на 2017-2021 роки.
Внесли зміни до Програми розвитку фізичної культури і спорту в Сарненському районі на 2014-2016 роки, продовживши строк її дії на 2017-ий. Також внесли зміни до Програми енергоефективності на 2011-2016 роки.
Розглянули ряд питань, що стосуються комунальної власності, зокрема про затвердження статуту загальноосвітньої вечірньої (заочної) школи ІІІ ступеня Сарненської районної ради Рівненської області та про внесення змін до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду та орендні ставки на нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення) спільної власності територіальних громад району.
Затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, яка передається в оренду на території Тутовицької сільської ради Сарненського району Рівненської області.
Внесли зміни до районного бюджету на 2016 рік. Ці зміни внесені, у зв’язку із:
· збільшенням субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на:
- надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот на суму 6619200 грн.;
- надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу на суму 1868315 грн.;
- виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" на суму 5000 грн.;
· передбаченням районному бюджету субвенції з Клесівського селищного бюджету за рахунок медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 250000 грн.;
· затвердженням районному бюджету іншої субвенції з Сарненського міського бюджету в сумі 700000 грн.;
· зверненням головних розпорядників коштів районного бюджету щодо проведення перерозподілу видатків загального та спеціального фондів районного бюджету.
Субвенцію з Клесівського селищного бюджету за рахунок медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 250000 грн. спрямували відділу охорони здоров’я райдержадміністрації на виплату заробітної плати працівникам КЗ «Сарненська ЦРЛ» за послуги надані жителям Клесівської селищної ради.
Іншу субвенцію з бюджетів місцевого самоврядування з Сарненського міського бюджету в сумі 700000 грн. спрямували відділу охорони здоров’я райдержадміністрації на видатки по оплаті праці та нарахуваннях на оплату праці працівникам КЗ «Сарненська ЦРЛ» – 596904 грн. та КЗ «Сарненська РЛ» – 103096 грн.
Головним же питанням порядку денного було «Про районний бюджет на 2017 рік». Начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Радько доповіла обранцям громад про всі показники цього фінансового документа на наступний рік. Зокрема вона зазначила, що дохідну частину районного бюджету на 2017 рік сформовано з урахуванням вимог Бюджетного та Податкового кодексів України та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.
У цілому дохідна частина районного бюджету на 2017 рік становить 761652,3 тис. гривень.
Формування видаткової частини районного бюджету здійснено на основі змін, внесених до Бюджетного кодексу України та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів.
Із загального обсягу міжбюджетних трансфертів, доведеного Міністерством фінансів України бюджету Сарненського району на 2017 рік, освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам становить 167574,7 тис.грн., яка в повному обсязі спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів району, шкільного відділення НВК «ЗОШ І ст.-ДНЗ» с.Стрільськ та вечірньої школи, медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам становить 66899,5 тис.грн., яка спрямовується на оплату поточних видатків, крім видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв трьох лікарень (КЗ “Сарненська ЦРЛ”, КЗ “Степанська РЛ”, КЗ “Сарненська РЛ”), стоматологічної поліклініки та центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 37036,0 тис.грн. спрямовується на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, а саме: на проведення поточних видатків загальноосвітніх навчальних закладів району, шкільного відділення НВК «ЗОШ І ст.-ДНЗ» с.Стрільськ та вечірньої школи (крім оплати праці з нарахуваннями педагогічних працівників цих закладів) та на оплату комунальних послуг та енергоносіїв для закладів охорони здоров’я (КЗ “Сарненська ЦРЛ”, КЗ “Степанська РЛ”, КЗ “Сарненська РЛ”, стоматологічної поліклініки та центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги).
У районному бюджеті на 2017 рік передбачені видатки на покращення умов оплати праці педагогічних працівників шкіл (встановлення мінімального тарифного розряду на рівні, не нижче десятого), встановлення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року в розмірі 3200 грн. на місяць та посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки - 1600 гривень, враховуючи при цьому заміну прив’язки розмірів посадових окладів від мінімальної заробітної плати до прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року та новий порядок формування тарифної сітки оплати праці.
У цілому загальний обсяг видатків загального фонду районного бюджету запланований у сумі 757328,5 тис.грн., з них за рахунок: освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 167574,7 тис.грн., медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 66899,5 тис.грн., базової дотації – 34378,4 тис.грн., додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я – 37036,0 тис.грн., субвенцій з державного бюджету на соціальний захист – 377143,7 тис.грн., іншої субвенції з обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи - 2606,1 тис.грн., іншої субвенції з Клесівського селищного бюджету – 540,2 тис.грн., іншої субвенції з Сарненського міського бюджету – 199,6 тис.грн., доходів районного бюджету – 70950,3 тис.грн. У загальному обсязі обрахованих видатків районного бюджету (без субвенцій з державного бюджету на соціальний захист) видатки на оплату праці з нарахуваннями становлять 308103,6 тис.грн. ( 81,0 відс.), на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 16045,8 тис.грн. (або 4,2 відс.), видатки на придбання медикаментів – 2314,0 тис.грн. ( або 0,6 відс.) та продуктів харчування – 2358,9 тис.грн.( або 0,6 відс.), поточні трансферти населенню – 544,0 тис.грн. (або 0,1 відс.), поточні трансферти місцевим бюджетам – 40698,9 тис.грн. ( або 10,7 відс.), інші видатки – 10119,6 тис.грн. ( або 2,7 відс.).
Обсяг видатків, обрахованих по відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, становить 221874,4 тис.грн., з них за рахунок: освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам - 167574,7 тис.грн., іншої субвенції з Клесівського селищного бюджету - 27,0 тис.грн, додаткової дотації з державного бюджету, базової дотації та доходів районного бюджету – 54272,7 тис. гривень.
Обсяг освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2017 рік в сумі 167574,7 тис.грн. спрямовується в повному обсязі на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів району –164295,1 тис.грн., шкільного відділення НВК «ЗОШ І ст.-ДНЗ» с.Стрільськ – 992,8 тис.грн., вечірньої школи – 2286,8 тис.грн.
Поряд з цим, у фонді оплати праці враховані видатки на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 №1096 “Про встановлення розміру доплат за окремі види педагогічної діяльності” зі змінами та доповненнями, а саме: за класне керівництво, за перевірку зошитів, за завідування кабінетами, за завідування майстернями, позакласна робота з фізвиховання, діловодство, керівництво школою, виплату надбавки на підвищення престижності праці педагогічних працівників на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373 “Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації” у розмірі 20%. Також передбачена премія педпрацівникам, учні яких є призерами обласних та Всеукраїнських олімпіад.
Крім того, заплановані видатки на надання фінансової підтримки громадським організаціям у сумі 2270,5 тис.грн., а саме для Сарненської КДЮСШ “Колос” - 1479,2 тис. грн., Сарненської РО ВФСТ “Колос” - 62,9 тис. грн. та Сарненського стадіону “Мрія” – 728,4 тис. грн.
Також, обраховані видатки на оплату відрядних по курсах підвищення кваліфікації працівникам закладів освіти – 27,4 тис.грн., на виконання програми “Забезпечення пільгового проїзду учнів до місця навчання і додому” – 285,8 тис. грн., на виплату одноразової допомоги дітям - сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким у 2017 році виповниться 18 років (для 25 дітей) у сумі 45,2 тис. грн., на фінансування молодіжних заходів - 43,5 тис. грн., на проведення навчально-тренувальних зборів та змагань – 75,0 тис. грн. та на проведення заходів ФСТ “Колос” - 32,5 тис. грн.
У цілому на 2017 рік на заробітну плату з нарахуваннями (КЕКВ 2111+2120) працівників установ відділу освіти, молоді та спорту (крім установ,які фінансуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету) передбачено 45537,3 тис. грн.
Разом на 2017 рік обсяг видатків, обрахований на виплату зарплати з нарахуваннями працівникам всіх закладів відділу освіти, молоді та спорту, з врахуванням шкіл, складає 213112,0 тис.грн., що становить 96,0 відсотків від загального обсягу видатків, передбачених відділу освіти, молоді та спорту на утримання установ та закладів.
Обсяг медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у сумі 66899,5 тис.грн. спрямовується на оплату поточних видатків ( крім видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв) установ, які надають первинну та вторинну допомогу населенню, а саме КЗ “Сарненська ЦРЛ”, КЗ “Степанська РЛ”, КЗ “Сарненська РЛ”, стоматологічної поліклініки та центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги.
Із загального обсягу медичної субвенції видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам вищевказаних установ обраховані в сумі 61598,1 тис.грн.( або 92,1 відс.), що забезпечує виплату лише обов’язкових виплат (надбавки: за вислугу років медпрацівникам, тривалість безперервної роботи, класність водіям, доплати: за шкідливі умови праці, ненормований робочий день та обов’язкові підвищення: за завідування, старшинство, кваліфікаційну категорію, санітарний транспорт, оперативне втручання, шкідливі умови праці) по:
установах, які надають вторинну допомогу (лікарні – 7,5 місяців, стоматологічна поліклініка – 8 місяців) поточного року;
установах, які надають первинну допомогу (центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги) - на 12 місяців поточного року.
Видатки на медикаменти та перев’язувальні матеріали обраховувались, виходячи із кількості ліжко-днів та чисельності населення та склали 2058,2 тис. грн., у тому числі кошти виділені на медикаменти на 1 ліжко-день стаціонару склали 5,41 грн., денного стаціонару – 3,24 грн., реанімаційного відділення – 50,0 грн., на 1 чол. населення – 0,54 грн., 1 відвідування у стоматолога 0,54 грн., 1 поліклінічне відвідування 0,54 грн.
Видатки на придбання продуктів харчування в сумі 1190,8 тис. грн., які обраховувались виходячи з вартості 1 ліжко-дня – 6,72 грн., згідно з планом ліжко-днів стаціонару.
На придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю обраховані видатки в сумі 1042,8 тис. грн., зокрема: на придбання канцтоварів та друкарських виробів – 141,9 тис. грн., періодичні видання – 23,0 тис. грн., підписка – 1,1 тис. грн., паливно-мастильних матеріалів – 564,5 тис. грн., запчастин – 92,5 тис. грн., господарських товарів, інвентарю та миючих засобів – 199,8 тис. грн., спецодяг – 1,0 тис. грн., будівельні матеріали – 19,0 тис. грн.
На оплату послуг (крім комунальних) обраховані видатки в сумі 894,2 тис. грн., в тому числі: на оплату послуг зв’язку – 118,5 тис. грн., техогляд транспортних засобів, страхування та техобслуговування автомобілів – 80,1 тис. грн., поточний ремонт котельні – 40,0 тис. грн., техобслуговування і ремонт контрольних, лічильних машин і комп’ютерної техніки – 33,9 тис. грн., охорону праці – 20,0 тис. грн., касове обслуговування – 20,0 тис. грн., обслуговування програмного забезпечення – 81,7 тис. грн., метрологія – 76,2 тис. грн., видатки на лабораторні дослідження – 100,5 тис. грн, монтаж, технічне обслуговування медобладнання і ремонт електродвигунів, генераторів, трансформаторів – 160,9 тис. грн., оформлення технічних заключень на списання медобладнання – 2,1 тис. грн., технічне обслуговування вогнегасників – 12,6 ти. грн., обробка дерев’яних конструкцій – 20,0 тис. грн., обслуговування пульта дозвільної системи та ліфтів – 15,6 тис. грн., заміри опору ізоляції – 13,5 тис. грн., дератизацію – 27,4 тис. грн., вивіз ТВП – 38,9 тис .грн., інші послуги – 32,3 тис. грн.
Враховуючи недостатній обсяг медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення видатків закладів охорони здоров’я, за рахунок коштів районного бюджету обраховані видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам лікарень (двохмісячний фонд оплати праці) у сумі 8453,5 тис.грн.
Також у районному бюджеті обраховані видатки в сумі 10013,2 тис.грн. з них на: утримання інформаційно-аналітичного центру (КТКВ 081002) – 808,9 тис.грн. та централізованої бухгалтерії (КТКВ 081003) – 189,2 тис.грн., оплату комунальних послуг по установах, які надають первинну та вторинну допомогу населенню (КЗ “Сарненська ЦРЛ”, КЗ “Степанська РЛ”, КЗ “Сарненська РЛ”, стоматологічної поліклініки та центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги) - 8805,1 тис.грн. та на виконання програми «Ветеран» - 210,0 тис.грн., а саме на: придбання медикаментів для хворих ветеранів війни – 94,3 тис. грн., харчування хворих ветеранів війни – 79,7 тис. грн., послуги перевезення ветеранів війни на лікування в обласний госпіталь смт. Клевань – 36,0 тис. грн..
Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації – як головному розпоряднику коштів, передбачені видатки на:
виплату грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги по догляду за одинокими непрацездатними громадянами в сумі 184,0 тис. грн.;
проведення виплат за рахунок субвенцій з державного бюджету в сумі 377143,7 тис. грн.;
пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за рахунок іншої субвенції з обласного бюджету в сумі 2606,1 тис.грн.
На утримання центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді передбачені видатки в сумі 708,3 тис. грн. на утримання 12,25 штатних одиниць. Найбільша частка – 91,7% (649,7 тис. грн.) припадає на виплату заробітної плати працівникам з нарахуваннями.
На утримання Сарненського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) заплановані видатки в сумі 6996,8 тис. грн. з них за рахунок: коштів районного бюджету – 6509,7 тис. грн., іншої субвенції з Клесівського селищного бюджету на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 487,1 тис. грн.
На утримання установ та закладів відділу культури і туризму обраховані видатки в сумі 16042,69 тис.грн.
При обрахунку фонду оплати праці враховано видатки на виплату надбавки за вислугу років педпрацівникам та допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки всім працівникам, надбавки за престижність педагогічної праці в розмірі 20 %, надбавки за вислугу років та надбавки за особливі умови праці у розмірі 10 % бібліотекарям, надбавки за складність та напруженість в роботі працівникам централізованої бухгалтерії у розмірі 50% та премії у розмірі 25%, з врахуванням економії коштів по нарахуваннях на фонд оплати праці інвалідів, а також за рахунок відпусток згідно із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (13 днів – ІІІ зона) та відпусток без збереження заробітної плати на 15 календарних днів.
У цілому на виплату заробітної плати з нарахуваннями (КЕКВ 2110+2120) працівникам установ культури обраховані видатки в сумі 14561,3 тис. грн., що становить 90,8 відс. загального обсягу видатків на утримання таких установ.
Резервний фонд районного бюджету заплановано в сумі 1000,0 тис.грн.
Крім того, у проекті районного бюджету на 2017 рік передбачені видатки на надання:
інших субвенцій з районного бюджету в сумі 40698,7 тис.грн., з них:
обласному бюджету на обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями в Центрі комплексної реабілітації інвалідів – 45,0 тис.грн.;
Кузнецовському міському бюджету на обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями в Центрі соціальної реабілітації дітей - інвалідів – 25,0 тис.грн.;
бюджетам місцевого самоврядування на утримання дошкільних навчальних закладів та закладів культури в сумі 40628,7 тис.грн.
У «Різному» голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук подякував депутатам районної ради за спільну роботу в 2016-ому. Така спільна праця приносить позитивні результати. Так, у 2016 завершили реконструкцію ДНЗ «Сонечко» у селі Ремчиці, будівництво другої черги ЗОШ І-ІІІ ст. у селі Тинне на 1100 учнівських місць, розпочали будівництво нового спорткомплексу. Продовжувалась робота щодо проведення модернізації котелень з переводом їх на місцеві види палива. Проводилися роботи по заміні вікон, виготовлених за сучасними енергозберігаючими технологіями, у 12 навчальних закладах району. Ярослав Яковчук висловив переконання, що і в новому, 2017-ому, депутати районної ради спільно з райдержадміністрацією будуть вирішувати проблемні питання й відповідати за стан справ у районі.
Голова районної ради Руслан Серпенінов також подякував депутатам ради за роботу та привітав усіх з наступаючим новим, 2017-им, роком і Різдвом Христовим: «Нехай він буде щасливим і успішним для кожного з нас і для всієї країни. Нехай натхнення та оптимізм супроводжують вас у новому році в усіх хороших починаннях. Бажаю вам міцного здоров’я, щастя, добра, благополуччя, миру й злагоди!». Цими щирими вітаннями і було завершено роботу останньої в 2016 році сесії районної ради.
Організаційний відділ районної ради
Додати коментар