Із сесійної зали районної ради
Затвердивши порядок денний позачергової сесії, перейшли до обговорення питань. Першим розглянули питання «Про депутатські запити». Зокрема голова районної ради Микола Драганчук озвучив письмовий депутатський запит Віктора Савчина щодо відкриття амбулаторії загальної практики сімейної медицини на ФАПі №1 села Немовичі, де створені всі умови для цього. З усним звернувся сам депутат – посприяти у наданні приміщення волонтерам «Горині». Обранець Степанської громади Володимир Павонський попросив допомогти вирішити проблему жителів вулиці Івана Мазепи селища, які проживають понад 5 років без освітлення в своїх оселях. І хоча, за словами Володимира Павонського, начальник Сарненського району електричних мереж ПАТ «Рівнеобленерго» пообіцяв у серпні розпочати й завершити електрифікацію вулиці, віз поки що й нині там. Голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук прокоментував ситуацію й сказав, що проблему можна вирішити, якщо громада готова взяти участь у співфінансуванні.
Депутат районної ради Олег Овсійчук звернувся з усним запитом щодо забезпечення безпеки дорожнього руху по вулиці Бєлгородській на проміжку дороги від автовокзалу до РМЗ і в районі магазину «Терен», де останнім часом збільшилася кількість ДТП, а також облаштування на вул. Бєлгородська і на перехресті вулиць Бєлгородська-Ткача та Бєлгородська-Технічна пішохідних переходів.
Іван Тотовицький зауважив, що подавав письмовий депутатський запит про обстеження кафе «Завітай» Великовербченського споживчого товариства в селі Кричильськ і відповідності його санітарно-гігієнічним нормам громадського харчування ще декілька місяців тому, але й донині там нічого не зроблено. Нарікав на постійний безлад і неблагоустроєну територію біля магазину на Дослідній станції, що спричиняє великі незручності для її мешканців, про що також подавав відповідний депутатський запит. За словами заступника голови РДА Руслана Серпенінова, інспекція з благоустрою неодноразово притягала власника цього магазину до адміністративної відповідальності, але позитивних змін немає. Тому обранці громад підтримали повторний депутатський запит депутата Івана Тотовицького щодо порушення правил благоустрою власником магазину, що знаходиться на Дослідній станції, і направили його голові Сарненської районної ради для підготовки відповідного звернення до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області.
Депутати схвалили районну програму мобілізаційної підготовки та мобілізації Сарненського району на 2015 рік, а також програму соціальної підтримки найбільш незахищених верств населення та інших громадян, що потребують допомоги на 2015 рік. Внесли зміни до районної Програми соціального захисту громадян «Турбота» на 2015 – 2018 роки та до Програми розвитку фізичної культури і спорту в Сарненському районі на 2014-2016 роки.
Начальник фінансового управління РДА Тетяна Коханевич повідомила про зміни до районного бюджету на 2015 рік, які вносяться у зв’язку із:
- збільшенням власних доходів районного бюджету на суму 3722294 грн.;
- передбаченням районному бюджету:
- субвенції з державного бюджету в сумі 880162,5 грн.;
- інших субвенцій з обласного бюджету в сумі 2814656,1 грн.;
- інших субвенцій з бюджетів місцевого самоврядування в сумі 692203,0 грн.;
- зверненням головних розпорядників коштів районного бюджету щодо проведення перерозподілу видатків загального та спеціального фондів районного бюджету.
Обранці громад узяли до відома інформації заступника начальника райвідділу міліції Віталія Мариніна про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності Сарненського РВ УМВС України в Рівненській області та прокурора району Романа Симків про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності прокуратури Сарненського району на території району за перше півріччя 2015 року.
А ще ознайомилися з ходом виконання цілої низки районних програм. Серед них щодо протидії захворювання на туберкульоз на 2013-2016 роки; розвитку дошкільної освіти району на 2011-2017; реконструкції, удосконалення та розвитку автоматизованої системи централізованого оповіщення цивільного захисту Сарненського району на 2011-2017 роки; заходів з організації роботи Сарненського районного громадського формування з охорони громадського порядку «Районна варта» та забезпечення громадського порядку на території Сарненського району на 2010-2015 роки; реформування і розвитку сільського комунального господарства в Сарненському районі Рівненської області на 2011-2015 роки; взяли до відома інформацію райдержадміністрації про стан підготовки житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років. Також внесли зміни до рішення районної ради щодо порядку призначення та звільнення з посад керівників підприємств, установ, закладів та організацій спільної власності територіальних громад Сарненщини. Погодили продовження дії контракту з директорами Стрільської ЗОШ І-ІІІ ступенів (Оленою Щербан) і Яблунської ЗОШ І-ІІ ступенів (Іриною Мєтьолкіною) строком на 3 роки.
Уповноважили Рівненську товарну біржу провести повторний аукціон з відчуження будівлі гаражів (чотири бокси), які розміщені в селі Чудель, що є об’єктом спільної власності територіальних громад району й перебувають на балансі КЗ «Сарненська центральна районна лікарня». Початкову вартість вирішили визначити за результатами незалежної (експертної) оцінки, яку погодять з постійною комісією районної ради з економічних питань, підприємництва, залучення інвестицій та комунальної власності. Надали дозвіл КЗ «Сарненська центральна районна лікарня» на списання рухомого майна спільної власності територіальних громад району як такого, що непридатне для подальшого використання.
Також обранці громад внесли зміни в рішення районної ради стосовно плати за навчання в комунальних закладах «Сарненська дитяча музична школа», «Клесівська дитяча музична школа», «Степанська дитяча музична школа» Сарненської районної ради». Так, платіж за науку грі на фортепіано й хореографію становитиме з 1 червня 100 грн. на місяць; гітара, вокал – 80 грн., а домбра, балалайка, духові та ударні інструменти – 50 грн. на місяць. Враховуючи різний соціальний і матеріальний стан батьків, директорам названих шкіл надається встановлювати пільги певним категоріям дітей.
Районні депутати внесли зміни в рішення районної ради щодо надання в постійне користування земельної ділянки Катеринівській ЗОШ І ступеня. А Довжанській і Тинненській ЗОШ І-ІІ ступенів надали в постійне користування земельні ділянки для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти за рахунок земель, які обліковуються за школами на території відповідно Тутовицької й Тинненської сільських рад.
Також затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок Марфи Опалько (площею 1,9607 і 4,6894 га) для ведення особистого селянського господарства на території Вирівської сільської ради.
Обранці громад підтримали рішення Березнівської районної ради щодо необхідності врегулювання питання організації перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району. Свою ухвалу направили Кабінету Міністрів України.
У «Різному» виступив депутат Володимир Банацький, який зокрема запропонував тим, хто стає переможцем тендеру на забезпечення навчальних закладів району паливом (торфобрикетом), оплачувати працю кочегарів у літній період, коли ті змушені вручну перевозити по 20-25 тонн опалу до складу.
Насамкінець, голова Сарненської РДА Ярослав Яковчук поінформував присутніх про ситуацію в районі та надходження коштів на Сарненщину впродовж місяця на певні проекти. Так, Рівненська ОДА провела два етапи конкурсу з енергозбереження, у результаті якого на Сарненщині реалізують 4 проекти. Перший – у Сарненській НВК «Школа-колегіум ім. Т. Г. Шевченка» (перехід із природного газу на твердопаливні котли). Другий – у Коростській ЗОШ І-ІІІ ступенів, третій і четвертий – у лікарні й дитячому садочку селища Клесів. Загальна сума інвестицій складе 2,7 млн. грн. Ярослав Яковчук також повідомив, що відповідно до розпорядження голови ОДА, уже виділені кошти (3 млн. грн.) на будівництво школи в Тинному, ще 900 тис. грн. на умовах співфінансування – з районного бюджету. Оголошено процедуру закупівель на здійснення реконструкції дошкільного закладу в селі Ремчиці. Загальна сума коштів, яку освоять на даному об’єкті – 5,4 млн. грн. (із них 1,5 млн. грн. з районного, решта – з державного фонду регіонального розвитку). Голова райдержадміністрації підняв також питання створення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Сарнах, що була ліквідована. Зважаючи на численні звернення людей з обмеженими фізичними можливостями, які змушені тепер їхати за оформленням документів у Костопіль, Ярослав Яковчук запевнив, що влада докладе максимум зусиль, аби відкрити МСЕК з 1 січня в Сарнах. Також відповів на запитання депутата районної ради Михайла Мартинюка, якого цікавило, чи буде гаряче харчування в закладах освіти з 1 вересня? Школярів 1-4 класів, які мешкають у 4 зоні, харчуватимуть за кошти районного бюджету. Також його відновлять для тих, хто проживає в 3-ій.
Організаційний відділ районної ради
Додати коментар