Вшанували учасників бойових дій на території інших держав
Виступаючи перед присутніми голова районної ради Микола Драганчук зазначив: «Через горнило збройних конфліктів в Афганістані, Чехословаччині, Югославії, Боснії та Герцеговині пройшли сотні тисяч воїнів – інтернаціоналістів. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наш співвітчизник, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - також наш співвітчизник, на жаль, серед них 11 наших земляків. Обов’язок кожного сьогодні – не забути тих, хто не повернувся! Майже в кожному українському місті й селі встановлено їм пам'ятники та пам'ятні знаки, їх героїчними іменами названі вулиці населених пунктів, де вони проживали, у храмах служать по них панахиди, вони назавжди залишилися молодими й сильними духом…».
Сьогодні добре розуміємо, що не за власним бажанням офіцери й солдати йшли в ті роки в Афганістан для надання військової допомоги, ставши засобом реалізації чужої політичної авантюри, яку розв'язали керівники колишнього СРСР. Та усвідомлюємо головне: вони з честю виконували військовий обов'язок, зберегли вірність присязі, виявляли мужність, відвагу й героїзм при виконанні поставлених завдань. Ці найвищі чесноти воїна в усі часи були гідним прикладом для нащадків, особливого значення вони набули сьогодні, коли слово «війна» знову болем і тривогою ввірвалось у наше мирне життя.
Хто б міг подумати, відзначаючи цю дату, навіть ще рік тому, що український народ уже незабаром буде вимушений взятися за зброю, щоб захистити територіальну цілісність і суверенітет країни. Сьогодні бойові дії відбуваються на нашій рідній землі. Це - неоголошена, як називають її у світі – гібридна війна, нав’язана нашому народові путінською імперською політикою. Протистояння на сході України – найголовніша тема, яка нині в усіх на вустах. І немає в нас куточка, де б не співпереживали за своїх громадян, які там перебувають.
Голова районної ради також підкреслив, що досвід саме воїнів-«афганців», воїнів-інтернаціоналістів важливий, як ніколи. Оскільки ці люди пройшли справжню війну, пережили втрати друзів, зуміли подолати відчай і, незважаючи на біль минулого в серці та присмак гіркоти, не розучились жити й любити, не втратили віри в краще майбутнє своєї країни. Завершуючи виступ, Микола Миколайович від себе особисто і від керівників районної та міської влади висловив щиру вдячність воїнам-інтернаціоналістам за мужність і самовідданість. Нині ж вони, зберігаючи бойове братерство, займають активну життєву позицію, передають неоціненний досвід нинішнім українським воїнам, повсякдень продовжують служити Батьківщині.
З вітальним словом до присутніх також звернулись голова Сарненської районної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Геннадій Радько та ветеран військової служби, голова районної Організації ветеранів України Рінат Валєєв.
Учасники заходу вшанували пам'ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання. Завершився мітинг покладанням квітів до Меморіалу військової Слави і пам’ятного знаку воїнам-афганцям.
Організаційний відділ районної ради
Додати коментар