Районний бюджет на 2015-й затверджено...
- з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;
- з питань освіти, культури і духовності, молодіжної політики, фізичної культури, спорту та туризму;
- з економічних питань, підприємництва, залучення інвестицій та комунальної власності;
- з питань бюджету, фінансів, податків та соціального захисту населення.
Вони запропонували додатково включити в порядок денний 2-го пленарного засідання ще 9 питань. Пропозиції комісій були підтримані, і всього в порядок денний другого пленарного включили одинадцять питань, внісши зміни до рішення районної ради від 16.01.2015 №1075 «Про порядок денний позачергової сорокової сесії Сарненської районної ради шостого скликання».
У день сесії в країні відзначали одне з найважливіших державних свят, яке символізує єдність українських земель - День Соборності України. Тому голова районної ради Микола Драганчук розпочав роботу сесії саме з привітання, зазначивши, що проголошення Акта злуки двох українських держав – Української і Західноукраїнської Народних Республік в самостійну соборну державу стало першим кроком до відродження нашої державності. За нашу незалежність, самостійність боролися цілі покоління українських патріотів, за неї сьогодні гинуть українські воїни й мирні громадяни.
Останні події, коли нас знову прагнуть поділити на «Схід» і «Захід», змушують уважніше перечитувати драматичні сторінки української історії. Головний урок Дня Злуки – це усвідомлення того, що тільки в єдності сила. Користуючись нагодою, Микола Драганчук щиро привітав усіх присутніх зі святом. Побажав добра, злагоди, глибокої віри в гідне майбутнє рідного краю й України, миру і спокою на нашій землі.
Крім того, у доходах загального фонду районного бюджету враховані міжбюджетні трансферти з державного бюджету в сумі 478114,3 тис.грн., а саме:
- базова дотація - 27927,5 тис.грн.;
- освітня субвенція - 164105,7 тис.грн.;
- медична субвенція - 57632,7 тис.грн.;
- субвенції на соціальний захист населення на загальну суму 224053,4 тис.грн., у тому числі:
● субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім`ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям - інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям та допомоги по догляду за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу – 198791,0 тис.грн., або 97,9 відсотка до минулого року;
● субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот – 14664,7тис.грн., або 167,0 відсотка до минулого року;
● субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот), на компенсацію втрати частини доходів у зв’язку з відміною податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та відповідним збільшенням ставок акцизного податку з пального і на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян – 1667,0 тис.грн., або 100,6 відсотка до минулого року;
● субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 8628,0 тис.грн., або 129,7 відсотка до минулого року;
● субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" – 302,7 тис.грн., або 77,8 відсотка до минулого року;
- інша субвенція з обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 4395,0 тис.грн., або 103,3 відсотка до минулого року.
У цілому дохідна частина районного бюджету на 2015 рік становить 522968,4 тис. гривень.
Формування видаткової частини районного бюджету здійснено на основі змін, внесених до Бюджетного кодексу України та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів.
У загальному обсязі показника, доведеного Міністерством фінансів на 2015 рік, освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам становить 164105,7 тис.грн., яка в повному обсязі спрямовується на проведення поточних видатків загальноосвітніх навчальних закладів району, шкільного відділення навчального – виховного комплексу “ЗОШ І ст.-ДНЗ” с.Стрільськ та вечірньої школи; медична субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам становить 57632,7 тис.грн., яка спрямовується на первинну та вторинну медичну допомогу, з врахуванням видатків, переданих з державного бюджету районному бюджету Сарненського району на утримання Державного закладу “Вузлова лікарня станції Сарни державного територіально-галузевого об’єднання “Львівська залізниця”.
У районному бюджеті на 2015 рік передбачені кошти на:
- підвищення розміру мінімальної заробітної плати та встановлення її розмірів: з 1 січня – 1218 гривень, з 1 грудня – 1378 гривень;
- підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та встановлення його розміру: з 1 січня – 852 гривні, з 1 грудня – 1012 гривень.
Беручи до уваги обмежений фінансовий ресурс і враховуючи частину 9 Прикінцевих положень Закону України від 28 грудня 2014 року №80-УІІІ «Про Державний бюджет України на 2015 рік» та частину 14 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 28 грудня 2014 року №76-УІІІ «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» щодо затвердження Кабінетом Міністрів України порядку проведення індексації заробітної плати, видатки на індексацію заробітної плати працівників обраховані на І півріччя 2015 року (за винятком видатків, які будуть фінансуватися за рахунок освітньої субвенції), виходячи з фактичних нарахувань за грудень 2014 року.
У цілому загальний обсяг видатків на утримання установ, що фінансуються з районного бюджету, обрахований у сумі 292295,9 тис.грн., з них за рахунок: освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 164105,7 тис.грн., медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 57632,7 тис.грн., базової дотації – 27927,5 тис.грн., доходів районного бюджету – 42630,0 тис.грн. У загальному обсязі видатків районного бюджету видатки на оплату праці становлять 189676,0 тис.грн. (або 64,9%), на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 26652,2 тис.грн. (або 9,1 %), видатки на придбання медикаментів – 1603,9 тис.грн. ( або 0,5 %) та продуктів харчування – 5534,6 тис.грн.( або 1,9 %), інші видатки – 68829,2 тис.грн. ( або 23,6 %).
Капітальні видатки в районному бюджеті на 2015 рік не передбачені.
Обсяг видатків, обрахованих на галузь “Освіта” на 2015 рік, складає 170474,3 тис.грн., з них за рахунок: освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам - 163181,5 тис.грн., за рахунок базової дотації та доходів районного бюджету – 7292,8 тис. гривень.
На заробітну плату на 2015 рік працівникам установ освіти, що фінансуються за рахунок освітньої субвенції, передбачені видатки на реалізацію статті 57 Закону України «Про освіту», а саме: надбавка за вислугу років у сумі 7917,8 тис. грн., матеріальна допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки педагогічним працівникам – 3046,3 тис.грн. та щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків у розмірі 50 % посадового окладу – 1809,2 тис.грн.
Бюджет на утримання закладів охорони здоров’я району на 2015 рік обрахований (без видатків на утримання Державного закладу “Вузлова лікарня станції Сарни державного територіально-галузевого об’єднання “Львівська залізниця”) з врахуванням розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня -1218 гривень, з 1 грудня – 1378 грн. та розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки з 1 січня – 852 гривні, з 1 грудня – 1012 грн. в сумі 61653,2 тис. грн., у т.ч. за рахунок медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам – 55 132,7 тис. грн. і за рахунок доходів районного бюджету – 6 520,5 тис. гривень.
Враховуючи невиконання статті 28 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” щодо передачі до 1 січня 2015 року в установленому порядку закладів, установ, організацій та заходів на фінансування з місцевих бюджетів, зокрема непередачі Вузлової лікарні станції Сарни державного територіально-галузевого об’єднання “Львівська залізниця” з державної в комунальну власність, видатки на її утримання в районному бюджеті не обраховувались, і відповідно нерозподілений резерв медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам склав 2500,0 тис.грн., який буде розподілений після передачі цього закладу в районну комунальну власність.
Обсяг медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам забезпечує видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями (обов’язкових виплат) працівникам лікарень, стоматологічної поліклініки та центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, надбавки: за вислугу років медпрацівникам, тривалість безперервної роботи, класність водіям, доплати: за шкідливі умови праці, ненормований робочий день та обов’язкові підвищення: за завідування, старшинство, кваліфікаційну категорію, санітарний транспорт, оперативне втручання, шкідливі умови праці, з врахуванням вакантних посад та економії по нарахуванню на заробітну плату працюючим-інвалідам, оплаті відпусток згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (13 днів – ІІІ зона) на 11 місяців поточного року, допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки всім працівникам вищевказаних установ охорони здоров’я, у т.ч. немедичним працівникам, заміщення тимчасово відсутніх працівників, оплату праці лікарів-консультантів санавіації, розрахункові сезонним працівникам, індексації на заробітну плату працівників відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення» на І півріччя 2015 року, виходячи з фактичного нарахування за грудень 2014 року та нарахування єдиного соціального внеску на допомогу в зв’язку з вагітністю та пологами в сумі пологами в сумі 48869,8 тис.грн. та 76,4 відсотка потреби в коштах на оплату комунальних послуг та енергоносіїв або 6262,9 тис.грн.
На утримання установ відділу культури і туризму передбачені видатки в сумі 10489,8 тис.грн.
При обрахунку фонду оплати праці (КЕКВ 2110) на 2015 рік враховано видатки на виплату надбавки за вислугу років педпрацівникам, допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки всім працівникам, надбавки за престижність педагогічної праці в розмірі 10 % педпрацівникам, надбавки за вислугу років та надбавки за особливі умови праці у розмірі 10 % бібліотекарям, індексації на заробітну плату працівників культури відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” на І півріччя 2015 року, виходячи з фактичного нарахування за грудень 2014 року, з врахуванням економії коштів по нарахуваннях на фонд оплати праці інвалідів та за рахунок відпусток згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (13 днів – ІІІ зона).
У цілому на виплату заробітної плати з нарахуваннями (КЕКВ 2110+2120) працівникам установ культури передбачено видатки в сумі 9244,2 тис. грн., що становить 88,1% загального обсягу видатків.
Управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації – як головному розпоряднику коштів передбачені видатки на виплату грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги по догляду за одинокими непрацездатними громадянами в сумі 119,7 тис. грн. та видатки за рахунок субвенцій з державного бюджету в сумі 224053,4 тис. грн.
На утримання та проведення спортивних змагань ДЮСШ відділу освіти передбачені видатки в сумі 1 185,0 тис. гривень.
На проведення спортивних заходів РО ВФСТ “Колос” передбачено 26,0 тис.грн., зокрема на відрядження – 1,0 тис.грн., на проведення спортивних змагань – 25,0 тис. гривень.
На надання фінансової підтримки стадіону “Мрія” РО ВФСТ “Колос” передбачені видатки в сумі 398,5 тис.грн., з них на виплату заробітної плати працівникам з нарахуваннями (без стимулюючих виплат), у т.ч. допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки всім працівникам та індексації на заробітну плату працівників відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” на І півріччя 2015 року, виходячи з фактичного нарахування за грудень 2014 року в сумі – 308,6 тис.грн. та на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 89,9 тис. гривень.
Резервний фонд районного бюджету затверджено в сумі 5190,3 тис.грн., у тому числі за рахунок медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам - 2500,0 тис. гривень.
Також у районному бюджеті передбачені видатки за рахунок іншої субвенції з обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в сумі 4395,0 тис.грн.
Крім того, у районному бюджеті на 2015 рік передбачені видатки на надання:
інших субвенцій з районного бюджету в сумі 36090,4 тис.грн., з них:
- обласному бюджету на утримання центрів професійної реабілітації інвалідів у сумі 40,0 тис.грн.;
- Кузнецовському міському бюджету на утримання центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів у сумі 20,0 тис. грн.;
- бюджетам місцевого самоврядування на дошкільну освіту та на культуру в сумі 36030,4 тис.грн.;
- освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення поточних видатків шкільного відділення НВК «Школа-ДНЗ» с.Стрільськ у сумі 924,2 тис.грн.
Після детального обговорення районний бюджет на 2015 рік було затверджено.
Розглянули депутати й решту питань, які включили в порядок денний другого пленарного 40 сесії.
Так, в.о. начальника відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Зоя Дякова доповіла обранцям громад про необхідність прийняття таких районних програм:
- забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2015 рік;
- «Цукровий діабет» на 2015 рік;
- організації безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань на 2015 рік. Рішення з цих трьох питань були прийняті одноголосно.
Заслухали інформацію начальника відділу освіти Герасима Аврамишина про ситуацію, яка склалася у зв’язку із звільненням з посади директора Клесівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів-ліцей Сарненської районної ради Савчук Галини Семенівни. На виконання рішення Сарненського районного суду відділ освіти підготував і подав на розгляд сесії проект рішення «Про директора Клесівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів-ліцей Сарненської районної ради», який за результатами голосування було відхилено.
Крім цього, обранці громад розглянули ще п’ять кадрових питань, доповідав з яких також начальник відділу освіти райдержадміністрації. Зокрема погодили продовження дії контракту із Карп’юком Петром Володимировичем на посаді директора Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 3 Сарненської районної ради з 17 лютого 2015 року строком на 1 рік 5 місяців.
Підтримали призначення Слободенюк Наталії Миколаївни та Симоненко Світлани Вікторівни на посаду директорів відповідно Ремчицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів і Клесівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сарненської районної ради з 23 січня 2015 року на умовах контракту строком на один рік шість місяців;
Погодили розірвання трудового контракту та звільнення Москалика Івана Сергійовича з посади директора Сарненської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №6 Сарненської районної ради у зв’язку із закінченням строку трудового договору 17 лютого 2015 року. Натомість проголосували і підтримали пропозицію відділу освіти про призначення на цю посаду Коркош Світлани Максимівни з 18 лютого 2015 року на умовах контракту строком на один рік п’ять місяців.
У «Різному» депутат Руслан Серпенінов повідомив про створення районної програми, що дозволить воїнам, які перебувають на сході країни, відчути реальну підтримку. А Микола Костецький попросив представників правоохоронних органів, присутніх у залі, поінформувати про ситуацію в урочищі «Гальбін», де під час спроби затримати групу людей, які займалися незаконним видобутком бурштину, постраждали міліціонери. Виступив також депутат районної ради Олексій Хомич, який говорив про недосконалість податкового законодавства та просив і районну раду, і народного депутата Сергія Євтушка, який брав участь у роботі сесії, допомогти вирішити цілий ряд проблемних питань. Його думку про необхідність внесення змін до нового податкового законодавства підтримали також депутати Тетяна Сухарева і Віталій Годунко. Розуміючи серйозність порушених питань, обранці громад прийняли відповідні протокольні доручення. Вирішили доручити голові районної ради Миколі Драганчуку відповідно до інформації, наданої управлінням агропромислового розвитку райдержадміністрації, Управлінням Пенсійного фонду України в Сарненському районі, звернутись за підтримкою до народного депутата України Євтушка С.М., районних рад північних районів області та спрямувати звернення у Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України щодо врегулювання питання оподаткування сільськогосподарських підприємств, виплати ними пільгових пенсій та сплати податку за землю, запропонувавши провести на теренах району виїзне засідання профільного Комітету Верховної Ради України.
Депутат Микола Костецький вів мову про долю народного депутата України, члена постійної делегації України в Парламентській асамблеї Ради Європи, полоненої льотчиці Надії Савченко. Попросив також підписати звернення, що ініціювала обласна рада, з вимогою звільнити її. Також, у зв’язку з трагічними подіями, що відбуваються на сході країни, запропонував вшанувати хвилиною мовчання пам'ять воїнів, які до останньої краплі крові захищали інтереси України, аби всі могли жити в мирі, а в наших дітей було майбутнє.
Про проблемні питання, з якими виборці звертаються до обранців громад, говорили й депутати Віктор Савчин, Іван Тотовицький, Олександр Юркевич, Василь Пістоль, Сергій Камінський, Володимир Павонський, Володимир Банацький.
Виступив перед присутніми й народний депутат України Сергій Євтушок. Він висловив свою принципову позицію з окремих питань, що обговорюються в Верховній Раді, але, на жаль, не всі можна вирішити. Інформував присутніх, що фракція «Батьківщина» ініціювала збори сільських і селищних голів та очільників районних міст для опрацювання пропозицій щодо змін до Державного Бюджету та Бюджетного кодексу, які мають урахувати інтереси місцевих громад. Про це він заявив під час брифінгу разом із ще одним представником «Батьківщини» народним депутатом України Вадимом Івченком. За словами Сергія Євтушка, основні запитання стосовно держбюджету надходять від сільських голів і керівників територіальних громад малих міст, оскільки вони не отримали конкретної відповіді на багато питань.
На завершення свого виступу, народний депутат України запросив обранців і керівників територіальних громад на екскурсію в Парламент під час сесійного тижня.
На цьому сесія районної ради завершила свою роботу.
Організаційний відділ районної ради
Додати коментар