Звернення голови Сарненської районної ради
З В Е Р Н Е Н Н Я
голови Сарненської районної ради блоку політичних партій
«Блок Юлії Тимошенко»,
голови Сарненської районної ради
Миколи Добридніка
голови Сарненської районної ради блоку політичних партій
«Блок Юлії Тимошенко»,
голови Сарненської районної ради
Миколи Добридніка
«Я закликаю Вас повернутися до коаліції
демократичних сил, Якщо Україна
значить для Вас більше, ніж
президентські вибори…»
З таким проханням звернулась Прем’єр Міністр України Юлія Тимошенко до Президента держави Віктора Ющенка.
Шановні співвітчизники!
У цей нелегкий для держави період, коли наша молода демократія витримує дуже серйозний іспит, вважаю своїм обов’язком не залишатись осторонь політичних подій в Україні і висловити свою позицію щодо тих процесів, які нині ми всі спостерігаємо і переживаємо.
Перебуваючи у Житомирській області Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявив: «… у нас на очах відбувається явний політичний переворот. Цілком очевидним став факт, що Президент Віктор Ющенко спільно з Балогою і Колєсніковим втілює план по розвалу обраної народом у 2007 році демократичної коаліції, що сформувала більшість в українському парламенті. На нараді у Президента України, в якій брали участь і голова його Секретаріату, і спікер парламенту, і представники фракції НУ-НС, мені було поставлено дві вимоги. Перше: погодитися на широку коаліцію в парламенті і коаліцію з Черновецьким у Київській раді. І друге: припинити кримінальне переслідування тих, кого «кришує», намагається не дати ходу кримінальним справам, донецький клан та Секретаріат Президента. На обидва питання я дав достатньо чітку відповідь – я ніколи не буду стояти поруч з бандитами». У тій же заяві Юрій Луценко виступив проти того, щоб глава Секретаріату Президента Віктор Балога повертав руками Ющенка в Україну «кучкізм» взірця 2004 року. А дежавю 2004 року нині бачить і переживає кожен з тих, хто небайдуже слідкує за українською політикою. Ми бачимо, як формуються замовні соціологічні опитування, розміщуються замовні статті у ЗМІ, і коли міністр внутрішніх справ запитує у центрального каналу, чому розміщена дезінформація про роботу міліції, його відсилають передзвонити Віктору Балозі. Те, що нині по-новому порушуються кримінальні справи, які ведуть до Тимошенко, Турчинова, Жванії є чітким сигналом активної фази сценарію політичного перевороту в Україні.
18 серпня заступник глави Секретаріату Президента Андрій Кислинський зробив заяву, в якій звинуватив Прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко у зв’язках з російським керівництвом, наводячи як доказ її недостатню підтримку Грузії під час останнього конфлікту з Росією. Чарльз Тернок, член Європейського парламенту, віце-голова делегації Комітету з парламентського співробітництва між Україною та ЄС, прокоментував це так: «Такі заяви є безпідставними. Вони являють собою очевидну спробу дискредитувати Прем’єр-міністра. Настав час, щоб Президент Ющенко відклав в бік своє ворогування з Прем’єр-міністром, яка чітко висловила свою відданість суверенітету рідної країни та потребі протистояти російському втручанню у внутрішні справи України». Елюар Брок, член Європейсько парламенту, голова Комітету в закордонних справах, безпекової та європейської політики німецької партії ХДС, прокоментував: «Президент Ющенко, як батько нації та гарант її суверенітету та безпеки, повинен відкласти в бік свої політичні розбіжності з партнером по коаліції Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, консолідуючи таким чином правлячу прозахідну коаліцію. Нещодавно Україну з візитом відвідали міністри закордонних справ Франції та Великої Британії, які намагаються заохотити підтримку України ЄС через побоювання потенційних зовнішніх загроз зазіхання на суверенітет України Росією. Ющенко в часи кризи повинен закрити рота людям у своєму секретаріаті, на зразок Андрія Кислинського, які займаються дешевим набиранням очок проти Тимошенко в очікуванні виборів 2010 року».
Уряд на чолі з Юлією Тимошенко направив рекордну допомогу Грузії, а спеціальний представник українського Прем’єра висловив підтримку територіальній цілісності цієї держави. В той же час Тимошенко, як досвідчений дипломат та політик змогла стримати свої емоції. Будь-який чоловік міг би позаздрити її залізній волі, крім хіба що Ющенка, який скористався російсько-грузинською війною для того, щоб вилити на Тимошенко чергову порцію бруду. Не оцінюватиму наскільки ефективні кроки Ющенка, але заяви Секретаріату Президента на адресу Прем’єр-Міністра Юлії Тимошенко про те, чому вона відкрито не підтримує Грузію, виглядають, м’яко кажучи, некоректно. Дивлячись на те, як «гарячі голови» з Банкової відслідковують усі кроки керівниці уряду, безперервно коментуючи її діяльність у негативних, вигідних для них тонах і втручаючись у діяльність уряду, не важко припустити, що у випадку, коли б Тимошенко відкрито, на кожному кроці висловлювала свою позицію щодо російсько-грузинського конфлікту, то її би звинуватили…у втручанні в справи Президента. Прем’єр-міністр, яка відповідає за економіку країни, чудово розуміє всі можливі наслідки, викликані різкими заявами на адресу Росії в час, коли ведуться переговори «Нафтогазу України» з «Газпромом» щодо ціни на газ на наступний рік. Саме Балога і компанія першими звинуватять Прем’єр-міністра в надто високих цінах на газ. Зверніть увагу, що в плані ОБСЄ з урегулювання кризи в Грузії, є пункт про відмову від риторики (войовничих заяв). Якщо Україна хоче, аби її сприймали як законного учасника пост конфліктної фази врегулювання, то перше, що має робити відповідальний політик, - уникати ескалації риторики. Якщо Балога, Кріль та інші цього не розуміють, то цим вони лише в чергове демонструють свою кричущу некомпетентність. Напад Росії на Грузію створив нові загрози національній безпеці України, але на цьому тлі Президент Ющенко замість того, щоб згуртувати різні політичні сили, використав події у Грузії для того, щоб знову…напасти на власний Уряд. Секретаріат Президента на порядок посилив наклепницькі атаки на Тимошенко, а наближені до Балоги політологи і не приховують, що в такий спосіб вони готуються до боротьби за обрання Ющенка на другий термін. (Георгій Пушка. Rionews.com.ua).
Політики дали коментарі щодо заяв з Секретаріату Президента стосовно державної зради Прем’єр-міністра.
Народний депутат від КПУ Олександр Голуб переконаний, що в запалі боротьби проти Тимошенко у представників Секретаріату «здали нерви» і своїми діями вони «роблять посміховисько із нашої держави».
Представник НУ-НС Геннадій Москаль називає Секретаріат Президента «кімнатою сміху», через яку у світі «на нас дивляться, як на нерозумних людей». «Дії Секретаріату Президента викликані відсутністю стратегії і абсолютною панікою. Вони хочуть переломити рейтинг Тимошенко перед президентськими виборами».
Створення 2 вересня у Верховній Раді тимчасової стабілізаційної більшості, куди між іншим, окрім фракцій БЮТ і ПР, долучилися також група Народна Самооборона, КПУ та Блок Литвина, обумовлена гострою необхідністю прийняти низку критично важливих для країни соціально-спрямованих законопроектів, які, зокрема, стосуються реформування вугільної галузі, підвищення престижності шахтарської праці, запровадження єдиної тарифної сітки для бюджетників тощо. Це так само, наприклад, як консолідоване голосування парламенту влітку за зміни до бюджету, коли виділялись кошти для ліквідації наслідків повені. Успішне голосування 2 вересня продемонструвало, що український парламент, незважаючи на численні закиди з боку Секретаріату Президента про його недієздатність, цілком здатен конструктивно і плідно працювати. Таким чином у самій Верховній Раді нарешті створено механізм ситуативних голосувань, який дозволяє уряду в умовах, коли коаліція не здатна забезпечувати прийняття рішень, проводити через парламент важливі соціально-економічні рішення. Чого, до речі, вже давно вимагав сам Ющенко. Однак, як виявилося, насправді він у цьому не зацікавлений – як тільки парламент почав працювати стабільно, у Секретаріаті Президента почались істерики і демарші. Всі рішення парламенту, через які виник конфлікт у коаліції, - це рішення на користь демократії, на користь парламентаризму, які не допустили спроб перетворити Україну в таку собі монархію, вони чітко розмежували повноваження між урядом і Президентом так, як це передбачено в Конституції та скасували практику, коли у країні «три уряди, шість прем’єрів», які ні за що не відповідають.
Рішення фракції «НУ-НС» про вихід з коаліції демократичних сил було ухвалено шляхом «банальних махінацій» і стало продовженням політики керівництва Секретаріату Президента, «направленої на згортання демократичних процесів у державі», - йдеться в заяві громадського руху «Народна самооборона», який входить в блок «НУ-НС».
«Ідейним натхненником такого кроку народних депутатів був фактичний покровитель корупції у владних верхах, голова Секретаріату Президента Віктор Балога», - заявляють представники «НС».
Чи «слід дивуватися з того, що насправді за вихід з коаліції демократичних сил проголосували лише 30 народних депутатів від «НУ-НС» (ще 9 осіб нібито про свою принципову згоду на таке рішення повідомили в телефонному режимі).
У своєму зверненні до Президента Віктора Ющенко, Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко висловила наступне: «…Я прочитала текст Вашого ультиматуму на мою адресу стосовно умов нашого повернення в коаліцію демократичних сил. На це хочу відразу сказати, що наша політична сила не виходила зі складу коаліції демократичних сил і ніколи не вийде. Незважаючи на ті складні умови, які Ви створили для коаліції і на всі Ваші зусилля з її розвалу, вона досі існує. Тому говорити про наше повернення, меншою мірою, дивно і незрозуміло. Відтак, здається, я маю безумовне моральне право просити Вас повернутися до коаліції демократичних сил без жодних ультиматумів та шантажу».
Дорогі краяни!
Нині в Сарненській районній та міській радах ініційовано скликання позачергових сесій. Мета єдина – прийняти відкрите звернення до Президента України Віктора Ющенко щодо повернення його та «НУ-НС» до коаліції демократичних сил у Верховній Раді України. Я щодня молю Бога дати нашим політикам мудрості на шляху налагодження співпраці та єдності у демократичній коаліції, адже саме вона властива народу України, переконаний, що в цьому всі Ви зі мною солідарні.
Якщо ситуація в демократичній коаліції не стабілізується, то залишиться лише один вихід: дострокове проведення виборів Верховної Ради України та Президента України одночасно.
Додати коментар