№ 923 "Про районний бюджет на 2010 рік"
Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (п.17 частини 1 статті 43), Бюджетним кодексом України із змінами та доповненнями, Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік», іншими чинними нормативно-правовими актами з цих питань за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Установити загальний обсяг доходів районного бюджету на 2010 рік у сумі 290102,7 тис. грн., у тому числі відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» обсяг дотації вирівнювання з державного бюджету у сумі 150595,8 тис. грн., рішення обласної ради «Про обласний бюджет на 2010 рік» обсяг додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів у сумі 1099,9 тис. грн., субвенцій з державного бюджету в сумі 103387,4 тис. грн. та обласного бюджету у сумі 3871,3 тис. грн.
Обсяг доходів загального фонду бюджету визначити у сумі 282204,0 тис. грн., спеціального фонду бюджету 7898,7 тис. грн., в т.ч. бюджет розвитку 4439,4 тис. грн. (додаток 1).
2. Затвердити загальний обсяг видатків районного бюджету на 2010 рік у сумі 290102,7 тис. грн., у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету у сумі 282204,0 тис. грн. та видатків спеціального фонду бюджету 7898,7 тис. грн. за тимчасовою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів (додаток 2) та головними розпорядниками коштів (додаток 3).
3. Установити розмір оборотної касової готівки районного бюджету у сумі 1000,0 тис. грн.
4. Затвердити обсяги міжбюджетних трансфертів (додаток 4) на 2010 рік:
дотації вирівнювання з Державного бюджету місцевим бюджетам району у сумі 150595,8 тис. грн.;
додаткової дотації з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів – 1099,935 тис. грн.;
субвенції з загального фонду державного бюджету на виплату допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям – 90912,6 тис. грн.;
субвенції з загального фонду державного бюджету на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот – 2917,2 тис. грн.;
субвенції з загального фонду державного бюджету на надання пільг з послуг зв’язку та ін. передбачених законодавством пільг (крім пільг на одержання ліків, зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян – 2055,2 тис. грн.;
субвенції з загального фонду державного бюджету на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу – 4818,3 тис. грн.;
субвенції з загального фонду державного бюджету на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" – 144,3 тис. грн.;
іншої субвенції з обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 3871,3 тис. грн.;
інших субвенцій із загального фонду районного бюджету обласному бюджету у сумі 1000,0 тис. грн.;
інших дотацій із загального фонду районного бюджету бюджетам місцевого самоврядування району в сумі 1914,2 тис. грн. (додаток 8);
субвенції з спеціального фонду державного бюджету на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот – 2539,8 тис. грн.
5. Установити, що перерахування дотації вирівнювання бюджетам місцевого самоврядування здійснюється шляхом застосування нормативів щоденних відрахувань від надходжень доходів до загального фонду районного бюджету згідно із додатком 4 до цього рішення.
6. Затвердити надходження до бюджету розвитку у сумі 4439,4 тис. грн. (додаток 5) та перелік об’єктів, фінансування яких буде здійснено за рахунок коштів бюджету розвитку (додаток 6).
7. Установити обсяг резервного фонду районного бюджету на 2010 рік у сумі 1000,0 тис. гривень.
8. Затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду районного бюджету на 2010 рік за їх економічною структурою відповідно ст. 27 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»:
оплата праці працівників бюджетних установ (код 1110);
нарахування на заробітну плату (код 1120);
придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів (код 1132);
забезпечення продуктами харчування (код 1133);
оплата комунальних послуг та енергоносіїв (код 1160);
трансферти населенню (код 1340);
трансферти місцевим бюджетам (код 1320).
9. Затвердити в складі видатків районного бюджету кошти на реалізацію державних та регіональних галузевих програм на загальну суму 786,3 тис. грн. (додаток 7).
10. Установити, що перерозподіл бюджетних призначень у межах загального обсягу головного розпорядника коштів районного бюджету за функціональною класифікацією, збільшення бюджетних призначень на видатки розвитку за рахунок зменшення бюджетних призначень на видатки споживання окремо по загальному та спеціальному фондах, що призводить до зміни затверджених бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах, здійснюється фінансовим управлінням райдержадміністрації за погодженням із постійною комісією районної ради з питань бюджету, фінансів, податків та соціального захисту населення.
Надати право фінансовому управлінню райдержадміністрації у процесі виконання районного бюджету у виняткових випадках за обґрунтованим поданням головного розпорядника коштів районного бюджету здійснювати перерозподіл видатків за економічною класифікацією в межах загального обсягу його бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах.
Надати право фінансовому управлінню приводити у відповідність доходи і видатки районного бюджету до змін та доповнень до бюджетної та відомчої класифікації.
11. Установити, що керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати, затверджених для бюджетних установ у кошторисах або планах використання бюджетних коштів.
12. Доручити районній державній адміністрації затвердити ліміти споживання енергоносіїв у фізичних обсягах в розрізі головних розпорядників коштів районного бюджету, виходячи з обсягів призначень, затверджених їм на 2010 рік.
Розпорядникам бюджетних коштів забезпечити укладання угод по кожному виду енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником обґрунтованих лімітів споживання у натуральних одиницях відповідно до встановлених асигнувань.
Розпорядникам коштів районного бюджету при виконанні бюджету забезпечити у повному обсязі проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості з оплати вищезазначених товарів та послуг.
13. Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють відповідні видатки за загальним фондом бюджету тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік в органах Державного казначейства України.
Розпорядники бюджетних коштів беруть зобов’язання за спеціальним фондом бюджету виключно в межах відповідних фактичних надходжень до спеціального фонду бюджету.
Видатки, пов’язані з утриманням бюджетних установ (крім захищених статей видатків районного бюджету), можуть здійснюватися розпорядниками бюджетних коштів у разі, якщо відсутня прострочена заборгованість із заробітної плати, стипендій, а також за спожиті комунальні послуги та енергоносії.
За наявності простроченої заборгованості із заробітної плати, стипендій, а також за спожиті комунальні послуги та енергоносії розпорядники бюджетних коштів в межах бюджетних асигнувань за загальним фондом не беруть бюджетні зобов’язання та не здійснюють платежі за іншими заходами, пов’язаними з функціонуванням бюджетних установ, (крім захищених видатків бюджету), до погашення такої заборгованості.
14. Якщо обсяги власних надходжень бюджетних установ перевищують відповідні витрати, встановлені рішенням про районний бюджет, розпорядник бюджетних коштів передбачає спрямування таких сум у першу чергу на погашення заборгованості з оплати праці, нарахувань на заробітну плату, стипендій, комунальних послуг та енергоносіїв.
У разі, якщо відсутня така заборгованість, розпорядник бюджетних коштів спрямовує:
50 відсотків коштів - на заходи, які здійснюються за рахунок відповідних надходжень;
50 відсотків коштів - на заходи, які необхідні для виконання основних функцій, але не забезпечені коштами загального фонду бюджету за відповідною бюджетною функцією.
При цьому розпорядник бюджетних коштів здійснює коригування обсягів взятих бюджетних зобов’язань по загальному фонду бюджету для проведення видатків по цих зобов’язаннях із спеціального фонду бюджету.
15. Рекомендувати міській, селищним, сільським радам при затвердженні відповідних бюджетів забезпечити в повному обсязі потребу в асигнуваннях на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості із зазначених видатків. Установити ліміти споживання енергоносіїв у фізичних обсягах по кожній бюджетній установі виходячи з обсягів призначень, затверджених головним розпорядникам бюджетних коштів у рішеннях про затвердження відповідних бюджетів на 2010 рік.
16. Надати право районній державній адміністрації за погодженням з постійною комісією з питань бюджету, фінансів, податків та соціального захисту населення районної ради здійснювати протягом 2010 року в міжсесійний період внесення змін до доходів та видатків районного бюджету за рахунок міжбюджетних трансфертів з державного та інших місцевих бюджетів, розподіл і перерозподіл обсягів субвенцій між місцевими бюджетами.
17. Надати право районній державній адміністрації за погодженням з постійною комісією з питань бюджету, фінансів, податків та соціального захисту населення районної ради в міжсесійний період виділяти з резервного фонду районного бюджету місцевим бюджетам інші субвенції для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій з подальшим затвердженням на сесії районної ради.
18. Дозволити районній державній адміністрації відповідно до статті 50 Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» отримувати за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами позики на покриття тимчасових касових розривів, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду, в першу чергу на оплату праці працівників бюджетних установ та нарахування на заробітну плату, придбання продуктів харчування і медикаментів, оплату комунальних послуг та енергоносіїв.
19. Відповідно до статей 14-1 і 69 Бюджетного кодексу України та 65 і 70 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» дозволити районній державній адміністрації розміщувати тимчасово вільні кошти районного бюджету на депозитних рахунках в установах банків відповідно до порядку визначеного Кабінетом Міністрів України.
20. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету, фінансів, податків та соціального захисту населення (Іванюк В.П.).
21. Додатки 1-8 до цього рішення є його невід’ємною частиною.
Голова ради Добриднік М.М.
Додати коментар