До Міжнародного дня інвалідів
3 грудня українське суспільство разом з світовим співтовариством вшановує людей з особливими потребами. Цей день є нагадуванням нам про тих, хто поруч, кому тяжко без нашої уваги і допомоги. На сьогодні для України проблема захисту людей з обмеженими фізичними можливостями набуває першочергового значення у зв’язку з постійним зростанням їх частки серед населення. Причиною цьому є природні катаклізми, техногенні катастрофи, забруднення навколишнього середовища, дорожньотранспортні пригоди, вроджені патології і хронічні захворювання, тощо. А найстрашніше, що інвалідність щороку «молодшає».
Наша держава взяла на себе конкретні зобов’язання з матеріального забезпечення цієї категорії громадян, надала ряд соціально-побутових пільг, створила необхідні юридичні гарантії та умови для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства. Серед них такі, як пільгова оплата за житло і комунальні послуги, безплатний та пільговий проїзд міським і міжміським транспортом, безплатне санаторно-курортне оздоровлення, забезпечення протезно–ортопедичними виробами та спеціальним автотранспортом, надання матеріальної допомоги, соціальна, трудова та професійна реабілітація інвалідів та інші.
На Сарненщині турбота про людей з обмеженими фізичними можливостями стала постійною. На сьогодні в районі проживає 5643 інваліди, з них 254 інвалідів війни та з числа військовослужбовців, 2337 інвалідів загального захворювання, 1463 інваліди, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, та 1589 інвалідів з дитинства.
Незважаючи на світову фінансову кризу, завдяки своєчасним цілеспрямованим діям Уряду, до районного бюджету стовідсотково надходять державні дотації та субвенції на соціальне забезпечення. У нашому районі своєчасно і в повному обсязі виплачуються пенсії та допомоги, відсутня заборгованість з цих питань. Для посилення соціальної допомоги служать районні програми соціального захисту «Турбота», «Ветеран», «Соціальні послуги», районна програма розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю на період до 2011 року.
В останні роки значно поліпшилось забезпечення інвалідів засобами реабілітації та пересування. Так, лише у поточному році наші земляки отримали 21 інвалідну коляску різних типів, забезпечено: палицями та милицями – 49 чол., подушками протипролежневими - 4 чол., допоміжними засобами для особистої гігієни – 6 чол., тифломагнітолами та годинниками – 13 інвалідів з вадами зору, видано направлень на отримання протезно-ортопедичних виробів для 166 чол.
У районі діють координаційні територіальні центри в м.Сарни та в смт. Степань, якими тільки на дому обслуговуються понад 130 інвалідів. Силами соціальних працівників цій категорії громадян надаються найрізноманітніші життєво-необхідних послуги, включаючи і побутові.
Для вільного доступу інвалідів і дітей-інвалідів, які пересуваються на інвалідних візках, будівлі місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, об'єкти соціальної інфраструктури та громадського призначення, установи та навчальні заклади облаштовані кнопками виклику та обладнано пандусами. Для людей з обмеженими фізичними можливостями при районній бібліотеці функціонує бібліотечна школа-інтернет, яка має багатоступеневу навчальну програму. Запроваджено постійний моніторинг розвитку системи професійного навчання інвалідів, налагоджено взаємодію управління праці та соціального захисту населення і районного центру зайнятості.
При Сарненському та Степанському будинках дітей та молоді, фізкультурно-спортивному клубі інвалідів «Повір у себе», підлітковому клубі «Юність» створені центри для забезпечення творчого розвитку, організації змістовного дозвілля і спілкування дітей та молоді з обмеженими фізичними можливостями. Вони виступають, читають вірші, виставляють свої роботи, які зробила в гуртках, або навіть вдома, демонструють спортивні досягнення в параолімпійських видах спорту. Вони показують, як вони повірили у себе.
Піклування про людей з особливими потребами далеко не завжди пов’язане з додатковими матеріальними витратами. Часом достатньо лише щирого бажання допомогти, насамперед своєю увагою і чуйністю, добрим словом і конкретною справою.
Від щирого серця бажаю всім міцного здоров’я, оптимізму, родинного затишку, заслуженої шани і вдячності людей, а також запевнити, що районна рада і надалі буде робити все можливе й неможливе, щоб люди з обмеженими фізичними можливостями якнайбільше залучалися до активного способу життя, надавати їм допомогу у моральній, фізичній і соціальній реабілітації.
Не впадайте у відчай, давайте про себе знати. Навколо дуже багато добросердечних щирих людей. Просіть Бога, щоб послав їх у ваше життя, у ваш дім. Полегшення вам і в цей день, і щодень, хай посміхається вам краща доля.
Микола Добриднік,
голова Сарненської районної ради,
голова ради Блоку Юлії Тимошенко
в Сарненському районі
Додати коментар