До уваги суб'єктів декларування
Шановні суб’єкти декларування!!!
З 01 січня 2021 року розпочинається черговий етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2020 рік. Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єкти декларування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, яку визначає Національне агентство.
Що необхідно зробити декларанту?
1. Перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр).
2. Перевірити термін дії та працездатність Вашого кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП) (раніше ЕЦП) для роботи з Реєстром. Для отримання інформації про термін дії КЕП необхідно завантажити посилений сертифікат особистого КЕП з веб-сайту акредитованого центру сертифікації ключів (далі - АЦСК), в якому був отриманий КЕП. Після цього, переглянути термін дії сертифікату КЕП. Якщо термін дії сертифікату сплинув, скористатись КЕП неможливо, тому необхідно звернутись до АЦСК та отримати новий КЕП.
Після отримання нового КЕП необхідно зайти на сторінку входу до Реєстру https://portal.nazk.gov.ua і скористатись посиланням: «Я загубив/змінив свій особистий ключ». У полі «Поточна електронна адреса» потрібно вказати електронну поштову скриньку, з якою зареєстрований декларант в Реєстрі, та натиснути кнопку «Вислати код для відновлення». На вказану поштову скриньку надійде лист «Зміна КЕП | ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ». Для зміни КЕП необхідно перейти за посиланням у листі, після цього у полі АЦСК обрати акредитований центр сертифікації ключів, в якому був отриманий новий КЕП, обрати файл нового КЕП, вказати пароль від нового КЕП та натиснути кнопку «Змінити КЕП». Після успішного виконання вказаних дій з’явиться повідомлення про розгляд поданої заявки. Заявки на зміну КЕП розглядаються протягом 1 доби у робочий час.
З метою підвищення обізнаності про права та обов’язки суб’єктів декларування, на інформаційному ресурсі Національного агентства з питань запобігання корупції (далі — Національне агентство) під назвою «БАЗА ЗНАНЬ — інформаційний ресурс для легкого пошуку роз'яснень» в розділі «Декларування», яке доступне за посиланням: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/ розміщені офіційні роз’яснення Національного агентства щодо подання декларацій особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім того, звертаємо Вашу увагу на те, що 30 грудня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції» № 1079-ІХ від 15.12.2020, відповідно до якого, частково відновлено повноваження НАЗК, які Агентство втратило у зв’язку з рішенням Конституційного Суду України № 13-р/2020. Вищезазначений закон відновлює обов’язок суб’єктів декларування подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані протягом 10 днів з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року (у 2020 році – 105,1 тис. грн, а у 2021 році – 113, 5 тис грн).
Увага!!!! За вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку (стаття 65 Закону України «Про запобігання корупції»).
До уваги суб'єктів декларування!
Додати коментар