Із сесійної зали районної ради…
Роботу сесії розпочали традиційно: голова районної ради Руслан Серпенінов привітав депутатів, які відзначили день народження в міжсесійний період. Після чого, затвердивши порядок денний і регламент роботи 32-ї сесії, депутати перейшли до розгляду питань. Першим розглянули питання «Про звільнення Усика Івана Степановича з посади головного лікаря комунального закладу «Сарненська районна лікарня» Сарненської районної ради», власне саме через це питання і було скликано позачергову сесію. 5 лютого ц.р. головний лікар КЗ «Сарненська районна лікарня» Усик Іван Степанович написав заяву з проханням звільнити його із займаної посади за власним бажанням з 7 лютого 2019 року. Оскільки строк дії Контракту з Усиком І.С. закінчився 07.02.2019, тому виконавчий апарат районної ради підготував відповідний проект рішення, який і було винесено на розгляд сесії. З цього питання доповіла Заяць Віта – головний спеціаліст відділу з питань юридичного забезпечення роботи ради та комунальної власності виконавчого апарату районної ради. Під час розгляду питання до проекту рішення були внесені зміни, запропоновані постійною комісією з економічних питань, підприємництва, залучення інвестицій та комунальної власності. Рішення з цього питання обранці громад прийняли одноголосно.
Наступним заслухали звіт голови Сарненської районної ради про свою діяльність за 2018 рік. Руслан Серпенінов зазначив, що у звітному періоді свою роботу продовжили 6 постійних комісій і президія районної ради. Як і в попередні роки, відповідно до частини першої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада проводить свою роботу сесійно, і найбільша увага приділяється питанням підготовки й організації проведення пленарних засідань та засідань постійних комісій. За звітний період провели десять сесій, з них – 9 позачергових, на яких прийняли 231 рішення. Згідно з вимогами чинного законодавства й у встановлені Бюджетним кодексом України терміни було затверджено районний бюджет на 2019 рік. Прийняті рішення стосувались розвитку освіти, охорони здоров'я, використання майна спільної власності територіальних громад, функціонування соціальної сфери, розвитку культури та інших сфер життєдіяльності територіальних громад району. За звітний рік прийнято 24 нових районних програми. На контролі перебуває 66 районних програм. На виконання програм з районного бюджету у 2018 році всього спрямували 7,5 млн грн.
Упродовж звітного періоду на пленарних засіданнях сесій обранці громад розглянули низку питань, що стосуються спільної власності територіальних громад району, функціонування комунальних установ, розглянули 36 земельних питань.
Упродовж 2018 року районна рада прийняла декілька важливих звернень до центральних органів влади. На пленарних засіданнях у 2018 році було оголошено й підтримано рішенням ради 6 депутатських запитів. На контролі перебуває 10 депутатських запитів, 12 запитів за результатами розгляду знято з контролю. Також на пленарних засіданнях депутати, присутні мають можливість висловлювати свої критичні зауваження та пропозиції, для вирішення яких приймаються відповідні протокольні доручення. У 2018 депутати піднімали проблемні питання, що стосуються різних галузей життєдіяльності району. Усього за звітний період прийнято й направлено виконавцям 30 протокольних доручень на виконання зауважень і пропозицій депутатів.
Робота із зверненнями громадян у Сарненській районній раді спрямована на виконання ст. 40 Конституції України та Закону України «Про звернення громадян». Відповідно до узагальнених даних про звернення громадян, до районної ради у 2018 році надійшло 593 звернення, з них: 93 - письмових, 500 – на особистому прийомі. Упродовж 2018 року в районну раду надійшло 12 колективних звернення (у них підписів 480). Організація роботи із зверненнями громадян, їх особистого прийому – це один із пріоритетних напрямків діяльності Сарненської районної ради і перебуває на постійному контролі керівництва ради.
У 2018 році голова ради провів особистий прийом громадян у 10-ти місцевих радах (Великовербченська, Ремчицька, Коростська, Кричильська, Костянтинівська, Тутовицька, Любиковицька, Люхчанська, Стрільська сільські ради, Степанська селищна рада). Мешканці населених пунктів в основному порушували питання, що стосуються соціального захисту й пенсійного забезпечення, працевлаштування, функціонування закладів охорони здоров’я, освіти й культури, земельних відносин, ремонту доріг, електрифікації вулиць, ремонту ліній електропередач та ін.
Завершуючи звіт, голова районної ради озвучив пріоритетні завдання на 2019 рік. Зокрема, це - завершення будівництва спортивного комплексу в Сарнах, що на вул. Я. Мудрого; будівництво Цепцевицької ЗОШ І-ІІІ ст. та Чабельської ЗОШ; Вирівської ЗОШ; завершення капітального ремонту ДНЗ у селі Мале Вербче; ремонт районних доріг, будівництво амбулаторій. Також голова ради подякував всім за розуміння і підтримку, зокрема, голові райдержадміністрації Ярославу Яковчуку, народному депутату України Сергію Євтушку за плідну співпрацю.
(Основні положення звіту голови Сарненської районної ради про свою діяльність за 2018 рік на пленарному засіданні 32-ї сесії районної ради сьомого скликання 7 лютого 2018 року будуть опубліковані на сайті районної ради та в газеті «Сарненські новини»).
Наступним заслухали звіт голови райдержадміністрації Ярослава Яковчука щодо здійснення Сарненською райдержадміністрацією делегованих районною радою повноважень у 2018 році. Також внесли зміни до рішення районної ради від 13 листопада 2018 року №752 «Про план діяльності районної ради з підготовки регуляторних актів на 2019 рік». Про необхідність цих змін доповіла Рацкевич Світлана – начальник відділу з питань юридичного забезпечення роботи ради та комунальної власності виконавчого апарату районної ради.
У «Різному» говорили про нагальні проблеми і шляхи їх вирішення.
Організаційний відділ районної ради
Додати коментар