Відзначили День місцевого самоврядування і плідно провели сесію
6 грудня, відповідно до подання райдержадміністрації, відбулось пленарне засідання позачергової тридцятої сесії районної ради. 7 грудня в Україні відзначають День місцевого самоврядування. Тож відкривши сесію, голова районної ради запропонував провести урочисту частину з нагоди свята. Звертаючись з вітальним словом до присутніх, Руслан Серпенінов наголосив: «Сьогодні місцеве самоврядування в Україні розглядається як єдино можлива і найбільш раціональна форма влади на місцях. Життя підтверджує, що не може бути справжньої демократії без порядку, держави – без належного контролю, а повноцінного самоврядування – без необхідного обсягу повноважень і матеріально-фінансових ресурсів».
Привітав присутніх зі святом і голова райдержадміністації Ярослав Яковчук.
З нагоди свята спільними Грамотами, Подяками районної ради і райдержадміністрації були нагороджені депутати районної ради, ветерани та працівники органів місцевого самоврядування району.
Традиційно до Дня місцевого самоврядування у листопаді 2018 року провели ХІV районну Спартакіаду. Тож на сесії урочисто оголосили її переможців і вручили заслужені нагороди.
6 грудня наша держава відзначає День Збройних Сил України. За участь у захисті суверенітету і територіальної цілісності України та з нагоди Дня Збройних Сил України спільними Грамотами районної ради та райдержадміністрації нагородили учасників бойових дій.
Роботу ж сесії розпочали, обравши секретаріат та затверивши порядок денний. За висновками постійних комісій до основних питань було внесено ще 12. Усього ж депутати розглянули 16 питань. Зокрема, внесли зміни до таких районних програм: соціального захисту громадян «Турбота» на 2015 – 2018 роки; розвитку первинної медико-санітарної допомоги в Сарненському районі та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради на IV квартал 2018 та 2019-2021 роки; розвитку та збереження архівних фондів Сарненського району на 2016-2018 роки. Підтримали нові районні програми: «Забезпечення пільгового проїзду учнів до місця навчання і додому» на 2019 рік; розвитку та збереження архівних фондів Сарненського району на 2019-2021 роки; підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Сарненському районі на період до 2020 року.
Прийняли рішення районної ради з питань, що стосуються комунальної власності. Так, розглянувши лист Сарненської районної державної адміністрації, з метою забезпечення належного функціонування загальноосвітніх навчальних закладів передали з балансу відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації на баланс закладів загальної середньої освіти району майно, що перебуває у спільнійвласності територіальних громад Сарненського району, а саме: Сарненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 і Кричильській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені Леоніда Куліша-Зіньківа. На підставі рішень Тутовицької сільської ради надали згоду на прийняття у спільну власність територіальних громад Сарненського району із комунальної власності Тутовицької сільської ради частини приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини Цепцевицької дільниці. Внесли зміни до рішення районної ради від 27.07.2018 №687 «Про припинення юридичної особи редакції Сарненського районного проводового радіомовлення шляхом ліквідації та затвердили проміжний ліквідаційний баланс юридичної особи редакції Сарненського районного проводового радіомовлення. Надали згоду та прийняли із комунальної власності територіальної громади міста Сарни будівлі по вулиці Просвіти, 20, міста Сарни у спільну власність територіальних громад Сарненського району. Затвердили Положення про діяльність аукціонної комісії для продажу об"єктів малої приватизації спільної власності територіальних громад Сарненського району.
Затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 29,7500 га, яка відводиться в оренду товариству з обмеженою відповідальністю «ВИРІВСЬКИЙ ГРАНІТЕКСПО», на території Вирівської сільської ради Сарненського району Рівненської області (за межами населених пунктів).
Важливим питанням порядку денного сесії було внесення змін до районного бюджету на 2018 рік. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Радько зазначила, що зміни до районного бюджету вносяться, у зв’язку із:
- передбаченням районному бюджету міжбюджетних трансфертів в сумі 30430 грн (інших субвенцій з місцевих бюджетів);
- зверненням головних розпорядників коштів районного бюджету щодо проведення перерозподілу видатків загального та спеціального фондів районного бюджету.
Зокрема, врахували лист Вирівської сільської ради щодо перерозподілу іншої субвенції районному бюджету та спрямували управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації 500000 грн на оплату праці з нарахуваннями працівникам КЗ «Сарненська ЦРЛ».
З метою недопущення кредиторської заборгованості з виплати заробітної плати працівникам медичної галузі, зменшили видатки, затверджені КЗ «Сарненська ЦРЛ» за рахунок районного бюджету на оплату комунальних послуг та енергоносіїв на суму 1000000 грн. Натомість ці кошти спрямували на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам цієї ж установи.
Враховуючи розпорядження голови Сарненської райдержадміністрації від 05.12.2018 №568, здійснили перерозподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між об’єктами та спрямували на:
- капітальний ремонт дошкільного навчального закладу в с.Мале Вербче –300000 грн;
- реконструкцію частини будівлі (влаштування внутрішніх вбиралень) Сарненської ЗОШ І-ІІ ст. №3 по вул.Шкільна, 27, у т.ч. виготовлення ПКД, експертиза, технічний та авторський нагляд – 51200 грн;
- коригування проектно-кошторисної документації «Будівництво вуличної мережі зовнішнього водопостачання до Сарненського НВК «Загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад» по вулицях Фідарова, Сагайдачного, Терешкової, Дачна, Перемоги, провулок Шкільний, Лугова, Аеродромна, Підлісна, Курчатова, О.Гончара в м.Сарни» - 150000 грн.;
- придбання котла для Полянської ЗОШ І-ІІ ст. – 150000 грн.;
- виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію системи опалення Сарненської СШР І ст. №5 по вул.Коперника,10, – 40000 грн.;
- виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт покрівлі, утеплення фасаду будівлі Сарненської СШР І ст.№5 – 95000 грн.;
- співфінансування будівництва спортивного комплексу по вул.Я.Мудрого,1, у м.Сарни – 178645 грн.
У «Різному» виступили депутати районної ради Богдан Лазарчук, Сергій Камінський, Андрій Бухало. Голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук акцентував увагу на першому засіданні Ради регіонального розвитку Сарненського району, яке відбулось цього ж дня зранку. Зазначив, що в районі розпочалося будівництво 4-х лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини у селах Костянтинівка, Люхча, Ремчиці та Корост. І одна, п’ята, амбулаторія будується в Клесівській ОТГ. Завершено ці роботи буде у 2019 році. Важливо те, що в цих амбулаторіях проектом передбачено житло для лікарів, які будуть працювати в цих амбулаторіях. Наступного року у районі потрібно реалізувати спільно зі Світовим банком реконструкцію п’яти лікарських амбулаторій і відкрити у Сарнах серцево-судинний центр. Проектно-кошторисну документацію на цей центр уже виготовили, на що з районного бюджету виділили необхідні кошти. Продовжаться у 2019 році роботи з ремонту місцевих доріг. Розпочали ці роботи у 2018-му. Відремонтували частину дороги у напрямку до с.Чудель – 1,8 км, до с. Чемерне – 3,4 км, від с. Яринівка до с. Тріскині – 1,8 км. Це перші дороги в районі, які ремонтуються за рахунок коштів Державного дорожнього фонду за останні десять років. Наступного року ремонт місцевих доріг буде продовжено.
Голова районної ради Руслан Серпенінов поділився своїми думками з приводу першого засідання Ради регіонального розвитку Сарненського району, на якому також був присутній. На засіданні Ради регіонального розвитку голова районної ради говорив про досягнення Сарненщини за останні три роки: «З початку нашої каденції, з 2015 року, спільна робота з райдержадміністрацією принесла вагомі результати. Якщо у 2014-му наш район займав за основними показниками соціально-економічного розвитку 10 місце, то у 2016 і 2017 – перше місце в області. У 2018 році, за результатами діяльності господарського комплексу Рівненської області за перше півріччя 2018 року (за 32 показниками) Сарненський район посів третє місце. І плануємо завершити поточний рік з такими ж високими показниками. Це є спільним результатом роботи райдержадміністрації, районної ради, органів місцевого самоврядування району, депутатів усіх рівнів, працівників комунальних закладів, установ, державних підприємств, суб’єктів підприємницької діяльності».
Озвучив Руслан Серпенінов і проблемні питання Сарненського району, які потрібно обговорювати, і не потрібно замовчувати. Неприпустимим є, коли органи місцевого самоврядування, отримавши значний фінансовий ресурс протягом останніх трьох років, завершують бюджетний рік з великими залишками коштів на рахунку. Така неприпустима ситуація складається у місті Сарни. На рахунку Сарненської міської ради на сьогодні є 40 млн грн, які, на думку голови районної ради, мали б сприяти більш динамічному розвитку і міста, і району в цілому. На початку бюджетного року на рахунку міської ради із попередніх періодів була сума 30 млн грн. У першу чергу, завдяки суб’єктам підприємницької та господарської діяльності утворились такі колосальні фінансові резерви на рахунку міської ради (саме від єдиного податку та акцизу надходить «левова» частка коштів до бюджету міської ради).
– Наскільки відомо, виконком міської ради вже розглядав питання про виконання програми соціально-економічного розвитку міста за 2018 рік. І з газети «Сарненські новини» дізнаємося, що міський голова Світлана Усик вважає, що фактично цю програму виконано. Мене дивує така позиція. Адже наявність такого ресурсу дає можливість значно пришвидшити темпи зростання і виконання інших проектів, які сьогодні так потрібні громаді. Але потрібно враховувати і той факт, що в країні відбувається інфляція та девальвація гривні, яка пов’язана у т.ч. із зростанням рівня мінімальної заробітної плати. Можна стверджувати, що 40 млн грн з врахуванням інфляції уже втратили близько 30% своєї вартості. А це втрачені можливості для міста. Якщо проект капітального ремонту вулиці Технічна рік тому коштував 5 млн грн, то цього року – 9 млн грн, у 2017 році капітальний ремонт вулиці Соборної коштував 7 млн грн, то цьогоріч – уже 11 мільйонів. Таке використання коштів міського бюджету є неефективним та негосподарським, – підсумував голова районної ради.
Завершуючи виступ, голова районної ради публічно звернувся до міського голови, депутатів міської ради з тим, щоб під час формування програми соціально-економічного розвитку міста на 2019 рік вони врахували ці недопрацювання з метою ефективного використання фінансового ресурсу у 2019 році.
Привітав присутніх зі святом і голова райдержадміністації Ярослав Яковчук.
З нагоди свята спільними Грамотами, Подяками районної ради і райдержадміністрації були нагороджені депутати районної ради, ветерани та працівники органів місцевого самоврядування району.
Традиційно до Дня місцевого самоврядування у листопаді 2018 року провели ХІV районну Спартакіаду. Тож на сесії урочисто оголосили її переможців і вручили заслужені нагороди.
6 грудня наша держава відзначає День Збройних Сил України. За участь у захисті суверенітету і територіальної цілісності України та з нагоди Дня Збройних Сил України спільними Грамотами районної ради та райдержадміністрації нагородили учасників бойових дій.
Роботу ж сесії розпочали, обравши секретаріат та затверивши порядок денний. За висновками постійних комісій до основних питань було внесено ще 12. Усього ж депутати розглянули 16 питань. Зокрема, внесли зміни до таких районних програм: соціального захисту громадян «Турбота» на 2015 – 2018 роки; розвитку первинної медико-санітарної допомоги в Сарненському районі та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Сарненський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Сарненської районної ради на IV квартал 2018 та 2019-2021 роки; розвитку та збереження архівних фондів Сарненського району на 2016-2018 роки. Підтримали нові районні програми: «Забезпечення пільгового проїзду учнів до місця навчання і додому» на 2019 рік; розвитку та збереження архівних фондів Сарненського району на 2019-2021 роки; підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Сарненському районі на період до 2020 року.
Прийняли рішення районної ради з питань, що стосуються комунальної власності. Так, розглянувши лист Сарненської районної державної адміністрації, з метою забезпечення належного функціонування загальноосвітніх навчальних закладів передали з балансу відділу освіти, молоді та спорту Сарненської райдержадміністрації на баланс закладів загальної середньої освіти району майно, що перебуває у спільнійвласності територіальних громад Сарненського району, а саме: Сарненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 і Кричильській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені Леоніда Куліша-Зіньківа. На підставі рішень Тутовицької сільської ради надали згоду на прийняття у спільну власність територіальних громад Сарненського району із комунальної власності Тутовицької сільської ради частини приміщення амбулаторії загальної практики сімейної медицини Цепцевицької дільниці. Внесли зміни до рішення районної ради від 27.07.2018 №687 «Про припинення юридичної особи редакції Сарненського районного проводового радіомовлення шляхом ліквідації та затвердили проміжний ліквідаційний баланс юридичної особи редакції Сарненського районного проводового радіомовлення. Надали згоду та прийняли із комунальної власності територіальної громади міста Сарни будівлі по вулиці Просвіти, 20, міста Сарни у спільну власність територіальних громад Сарненського району. Затвердили Положення про діяльність аукціонної комісії для продажу об"єктів малої приватизації спільної власності територіальних громад Сарненського району.
Затвердили технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 29,7500 га, яка відводиться в оренду товариству з обмеженою відповідальністю «ВИРІВСЬКИЙ ГРАНІТЕКСПО», на території Вирівської сільської ради Сарненського району Рівненської області (за межами населених пунктів).
Важливим питанням порядку денного сесії було внесення змін до районного бюджету на 2018 рік. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Радько зазначила, що зміни до районного бюджету вносяться, у зв’язку із:
- передбаченням районному бюджету міжбюджетних трансфертів в сумі 30430 грн (інших субвенцій з місцевих бюджетів);
- зверненням головних розпорядників коштів районного бюджету щодо проведення перерозподілу видатків загального та спеціального фондів районного бюджету.
Зокрема, врахували лист Вирівської сільської ради щодо перерозподілу іншої субвенції районному бюджету та спрямували управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації 500000 грн на оплату праці з нарахуваннями працівникам КЗ «Сарненська ЦРЛ».
З метою недопущення кредиторської заборгованості з виплати заробітної плати працівникам медичної галузі, зменшили видатки, затверджені КЗ «Сарненська ЦРЛ» за рахунок районного бюджету на оплату комунальних послуг та енергоносіїв на суму 1000000 грн. Натомість ці кошти спрямували на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам цієї ж установи.
Враховуючи розпорядження голови Сарненської райдержадміністрації від 05.12.2018 №568, здійснили перерозподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між об’єктами та спрямували на:
- капітальний ремонт дошкільного навчального закладу в с.Мале Вербче –300000 грн;
- реконструкцію частини будівлі (влаштування внутрішніх вбиралень) Сарненської ЗОШ І-ІІ ст. №3 по вул.Шкільна, 27, у т.ч. виготовлення ПКД, експертиза, технічний та авторський нагляд – 51200 грн;
- коригування проектно-кошторисної документації «Будівництво вуличної мережі зовнішнього водопостачання до Сарненського НВК «Загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад» по вулицях Фідарова, Сагайдачного, Терешкової, Дачна, Перемоги, провулок Шкільний, Лугова, Аеродромна, Підлісна, Курчатова, О.Гончара в м.Сарни» - 150000 грн.;
- придбання котла для Полянської ЗОШ І-ІІ ст. – 150000 грн.;
- виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію системи опалення Сарненської СШР І ст. №5 по вул.Коперника,10, – 40000 грн.;
- виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт покрівлі, утеплення фасаду будівлі Сарненської СШР І ст.№5 – 95000 грн.;
- співфінансування будівництва спортивного комплексу по вул.Я.Мудрого,1, у м.Сарни – 178645 грн.
У «Різному» виступили депутати районної ради Богдан Лазарчук, Сергій Камінський, Андрій Бухало. Голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук акцентував увагу на першому засіданні Ради регіонального розвитку Сарненського району, яке відбулось цього ж дня зранку. Зазначив, що в районі розпочалося будівництво 4-х лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини у селах Костянтинівка, Люхча, Ремчиці та Корост. І одна, п’ята, амбулаторія будується в Клесівській ОТГ. Завершено ці роботи буде у 2019 році. Важливо те, що в цих амбулаторіях проектом передбачено житло для лікарів, які будуть працювати в цих амбулаторіях. Наступного року у районі потрібно реалізувати спільно зі Світовим банком реконструкцію п’яти лікарських амбулаторій і відкрити у Сарнах серцево-судинний центр. Проектно-кошторисну документацію на цей центр уже виготовили, на що з районного бюджету виділили необхідні кошти. Продовжаться у 2019 році роботи з ремонту місцевих доріг. Розпочали ці роботи у 2018-му. Відремонтували частину дороги у напрямку до с.Чудель – 1,8 км, до с. Чемерне – 3,4 км, від с. Яринівка до с. Тріскині – 1,8 км. Це перші дороги в районі, які ремонтуються за рахунок коштів Державного дорожнього фонду за останні десять років. Наступного року ремонт місцевих доріг буде продовжено.
Голова районної ради Руслан Серпенінов поділився своїми думками з приводу першого засідання Ради регіонального розвитку Сарненського району, на якому також був присутній. На засіданні Ради регіонального розвитку голова районної ради говорив про досягнення Сарненщини за останні три роки: «З початку нашої каденції, з 2015 року, спільна робота з райдержадміністрацією принесла вагомі результати. Якщо у 2014-му наш район займав за основними показниками соціально-економічного розвитку 10 місце, то у 2016 і 2017 – перше місце в області. У 2018 році, за результатами діяльності господарського комплексу Рівненської області за перше півріччя 2018 року (за 32 показниками) Сарненський район посів третє місце. І плануємо завершити поточний рік з такими ж високими показниками. Це є спільним результатом роботи райдержадміністрації, районної ради, органів місцевого самоврядування району, депутатів усіх рівнів, працівників комунальних закладів, установ, державних підприємств, суб’єктів підприємницької діяльності».
Озвучив Руслан Серпенінов і проблемні питання Сарненського району, які потрібно обговорювати, і не потрібно замовчувати. Неприпустимим є, коли органи місцевого самоврядування, отримавши значний фінансовий ресурс протягом останніх трьох років, завершують бюджетний рік з великими залишками коштів на рахунку. Така неприпустима ситуація складається у місті Сарни. На рахунку Сарненської міської ради на сьогодні є 40 млн грн, які, на думку голови районної ради, мали б сприяти більш динамічному розвитку і міста, і району в цілому. На початку бюджетного року на рахунку міської ради із попередніх періодів була сума 30 млн грн. У першу чергу, завдяки суб’єктам підприємницької та господарської діяльності утворились такі колосальні фінансові резерви на рахунку міської ради (саме від єдиного податку та акцизу надходить «левова» частка коштів до бюджету міської ради).
– Наскільки відомо, виконком міської ради вже розглядав питання про виконання програми соціально-економічного розвитку міста за 2018 рік. І з газети «Сарненські новини» дізнаємося, що міський голова Світлана Усик вважає, що фактично цю програму виконано. Мене дивує така позиція. Адже наявність такого ресурсу дає можливість значно пришвидшити темпи зростання і виконання інших проектів, які сьогодні так потрібні громаді. Але потрібно враховувати і той факт, що в країні відбувається інфляція та девальвація гривні, яка пов’язана у т.ч. із зростанням рівня мінімальної заробітної плати. Можна стверджувати, що 40 млн грн з врахуванням інфляції уже втратили близько 30% своєї вартості. А це втрачені можливості для міста. Якщо проект капітального ремонту вулиці Технічна рік тому коштував 5 млн грн, то цього року – 9 млн грн, у 2017 році капітальний ремонт вулиці Соборної коштував 7 млн грн, то цьогоріч – уже 11 мільйонів. Таке використання коштів міського бюджету є неефективним та негосподарським, – підсумував голова районної ради.
Завершуючи виступ, голова районної ради публічно звернувся до міського голови, депутатів міської ради з тим, щоб під час формування програми соціально-економічного розвитку міста на 2019 рік вони врахували ці недопрацювання з метою ефективного використання фінансового ресурсу у 2019 році.
Організаційний відділ районної ради
Додати коментар