Про проблеми і шляхи їх вирішення
27 липня ц.р. відбулось пленарне засідання чергової двадцять сьомої сесії районної ради. Про питання порядку денного 27 сесії та прийняті рішення організаційний відділ районної ради опублікував коротку інформацію на офіційному сайті ради. Окрім сесійних питань районні депутати також обговорили нагальні проблеми життєдіяльності територіальних громад і шляхи їх вирішення. Так, під час розгляду питання «Про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Сарненської місцевої прокуратури на території району за перше півріччя 2018 року» депутат районної ради Анатолій Рудковський вкотре порушив питання, чи відповідає нормам земельного законодавства та чи не порушує права суб’єктів підприємницької діяльності продаж Сарненською міською радою земельної ділянки по вул. Пушкіна, 18, Товаристу з обмеженою відповідальністю «Ринок»? На що в.о. керівника Сарненської місцевої прокуратури Ярослав Баглєй зазначив, що відповідь на це запитання можна дати лише після детального вивчення справи, а на це потрібно немало часу. І рекомендував депутату безпосередньо звернутися в Сарненську місцеву прокуратуру з відповідним депутатським зверненням, запевнивши, що воно буде всебічно вивчено.
Богдан Лазарчук звернувся до Ярослава Баглєя з проханням вивчити питання щодо стану сплати земельного податку і податку на нерухоме майно суб'єктами-платниками податків на теритрії Степанської селищної ради та про результати розгляду проінформувати депутатів на наступній сесії районної ради. Пропозицію депутата Лазарчука було підтримано: зафіксовано відповідним протокольним дорученням і скеровано для розгляду в Сарненську місцеву прокуратуру.
Під час обговорення інформації начальника Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області Сергія Смаглюка про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області на території району за 6 місяців 2018 року депутати районної ради говорили про необхідність дотримання на дорогах району безпеки руху. Особливо гостро це питання стало у зв'язку з ремонтом залізничного шляхопроводу на км 65+566 автомобільної дороги H-25 Городище - Рівне - Старокостянтинів у місті Сарни. Тимчасовий об’їзд здійснюється через село Орлівка Сарненського району, що створює значні незручності як для мешканців району так і для всіх учасників дорожнього руху, загрожує їх життю і здоров'ю. А тому депутати просили вжити необхідні заходи для забезпечення безпеки руху для пішоходів і транспортних засобів на дорогах Сарненського району, особливо вказаного об'їзного відрізка автодороги. Голова районної ради Руслан Серпенінов на зауваження депутатів запропонував звернутись листом в Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції щодо забезпечення безпеки руху транспортних засобів на дорогах Сарненського району, зокрема у зв'язку з ремонтом залізничного шляхопроводу на км 65+566 автомобільної дороги H-25 Городище - Рівне - Старокостянтинів у місті Сарни. Депутати пропозицію голови ради підтримали. Відповідний лист уже надіслано в Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції.
Депутат районної ради Анатолій Босюк говорив про те, що мешканці окремих населених пунктів району занепокоєні таким ганебним явищем, як продаж невстановленими особами фальсифікованої підакцизної продукції, а саме: розведеного спирту. Тож депутати, вислухавши зауваження Анатолія Босюка, підтримали протокольне доручення такого змісту: Сарненському відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області вжити, у межах компетенції, визначеної Законом України «Про Національну поліцію», оперативно-розшукових і профілактичних заходів для виявлення, припинення фактів реалізації спиртовмісної фальсифікованої підакцизної продукції в населених пунктах Сарненського району, а також встановлення, затримання осіб, які здійснюють вказану протиправну діяльність.
Депутат районної ради Василь Пехотін звернувся до керівника Сарненського відділу поліції Сергія Смаглюка з вимогою посилити контроль для забезпечення правопорядку на території Клесівської селищної ради у зв'язку з масовим незаконним видобутком бурштину.
Також депутати доручили голові районної ради звернутись листом в Управління Укртрансбезпеки в Рівненській області щодо здійснення перевірки дотримання норм перевезення вантажу багатотоннажним транспортом на території Сарненського району та за наявності підстав вжити заходів для притягнення до адміністративної відповідальності керівників підприємств, пов'язаних з перевезенням вантажу багатотоннажним транспортом, які допускають (допустили) порушення норм у галузі перевезення вантажів, що призводить до руйнування дорожнього покриття. Про що говорили в питанні «Різне». Відповідний лист уже спрямовано в Управління Укртрансбезпеки в Рівненській області.
Депутати районної ради знову поставили питання про необхідність відкриття залізничного переїзду в місті Сарни з вул. Соборна на вул. Вишнева (колишня Бегми), у зв’язку з ремонтом шляхопроводу по вул. Суворова. Заслухали з цього приводу першого заступника міського голови Віктора Хомича, адже відновлення роботи залізничного переїзду в місті Сарни, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», – це, у першу чергу, компетенція міської ради. Голова районної ради Руслан Серпенінов наголосив, що це питання виникло не сьогодні. Про цю проблему добре знало керівництво міської ради. Ще в липні минулого року районна рада зверталася у Сарненську міську раду щодо відновлення роботи залізничного переїзду в місті Сарни з вул. Соборна на вул. Вишнева. Однак, міська рада вжила недостатньо заходів для позитивного вирішення цього питання. І районна рада і райдержадміністрація готові до співпраці з цього питання, про що неодноразово наголошувалося на сесіях районної ради. Також 10 травня районна рада звернулася до керівництва регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» з проханням посприяти в позитивному вирішенні питання відновлення роботи цього залізничного переїзду в м. Сарни. З метою усунення значних незручностей для мешканців району та зняття соціальної напруги серед населення, районна рада також звернулася листом за допомогою до народного депутата України Сергія Євтушка. Районні депутати чекають від міської ради активних дій. Руслан Серпенінов, звертаючись до першого заступника міського голови, наголосив: до вирішення проблеми потрібно підходити з позитивного боку, а не шукати причини, які перешкоджають і стримують. «У 2010-21014 роках я працював у міській раді. Але тоді бюджетні можливості були набагато гірші. І то ми старались, і роботи виконувались. Нині, маючи такий ресурс, майже 50 млн грн, громада стримується у розвитку», – зауважив голова районної ради.
Міська рада зобов’язана зробити цей переїзд, бажано встигнути зробити поки закритий шляхопровід по вул. Суворова. Поки є бажання причетних до цього сторін піти на зустріч громаді – Укрзалізниця погодилася надати для цього мільйонні кошти, – треба цю можливість використати. Цей переїзд буде резервний, нехай він буде відкритий 12 годин на добу, нехай тільки для легкового і спецтранспорту, але його треба зробити. Якщо відновлять рух через міст, то такої можливості для відновлення роботи залізничного переїзду в місті Сарни з вул. Соборна на вул. Вишнева вже не буде.
Депутат Василь Пилипенко звернув увагу на те, що в місті Сарни за кошти Державного фонду регіонального розвитку, частково за кошти районного бюджету, будується новий спорткомплекс. Але на думку депутата, більші можливості відвідувати цей спорткомплекс і займатись спортом матимуть діти з самого міста. Тож вніс слушну пропозицію: виділити кошти на добудову спортивного комплексу з бюджету міської ради. А кошти, які будуть виділяти з Державного фонду регіонального розвитку, спрямувати на об’єкти по селах. Голова районної ради зазначив, що два місяці тому на сесії районної ради вже було озвучено таку пропозицію звернутися до депутатів міської ради, щоб вони надали районному бюджету субвенцію з міського бюджету у сумі 10 млн. грн. для добудови спорткомплексу. Але міська рада кошти не виділила. На що перший заступник міського голови Віктор Хомич зауважив, що на сесії міської ради це питання переглянуть за результатами виконання бюджету за 9-ть місяців. Руслан Серпенінов наголосив, що Василь Пилипенко вніс слушну пропозицію, адже відвідувати цей спорткомплекс будуть здебільшого міські діти.
Голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук зупинився на питаннях децентралізації влади. У Сарненському районі вже створено дві об’єднані територіальні громади – Клесівська і Немовицька. Клесівська громада є бездотаційною. Хоча за основними показниками за перше півріччя серед об’єднаних громад Рівненської області вона зайняла 4-те місце. Немовицька громада є дотаційною, не є спроможною. 37 відсотків власних доходів витрачає на утримання апарату управління. Тому, приймаючи рішення про об’єднання громад, потрібно враховувати всі нюанси. По Вирівській громаді фактично все вже вирішено. На сьогодні залишається невирішеним питання по Степаню і по Сарненській громаді. По Сарненській громаді немає ніяких рухів, тому що Сарненська міська рада практично самоусунулась від цього процесу. А це можна класифікувати як саботаж або небажання брати участь у реформі децентралізації. Усі спільно, разом з депутатами міської ради, маємо запустити процес об’єднання, прийняти правильне рішення і направити запрошення сільським радам, які згідно з перспективним планом мають увійти в Сарненську об’єднану територіальну громаду. Це все має відбутися якнайшвидше. Ще раз наголосив: процес є незворотнім. Наступним етапом відповідно до реформи децентралізації має бути укрупнення районів. Законопроект уже зареєстровано у Верховній Раді. Голова райдержадміністрації звернувся до присутніх з проханням про підтримку в цьому процесі.
– Ми повинні працювати над тим, щоб створити громади. Головне – громади мають бути спроможними і самодостатніми. Вони мають заробляти кошти, –підсумував Ярослав Яковчук.
Голова райдержадміністрації подякував народному депутату України Сергію Євтушку за підтримку і співпрацю. Завдяки Сергію Миколайовичу для Сарненського району було виділено з державного бюджету субвенцію на соціально-економічний розвиток у сумі 2,4 млн грн. За рахунок цієї субвенції було профінансовано 7 об’єктів по району.
У районі є проблемою недостаток місць у школах і садочках. Ярослав Яковчук довів до відома присутніх, що ПКД на будівництво школи в с.Чабель з експертизою уже здано в Управління капітального будівництва ОДА. На завершальній стадії знаходиться формування ПКД на будівництво школи в с. Цепцевичі. На школу в с. Цепцевичі 10 млн грн виділено з ДФРР і один млн сто дванадцять тисяч - з районного і обласного бюджетів. З липня приступили до проектування школи в с. Вири. І цього року розпочнеться її будівництво. На цей рік заплановано початок робіт на трьох об’єктах.
Голова районної ради Руслан Серпенінов озвучив на загал, що в ОДА відбулась підсумкова колегія за результатами діяльності господарського комплексу за перше півріччя 2018 року. За результатами господарської діяльності (оцінювали за 32 показниками) Сарненський район посів третє місце. Протягом двох останніх років район займав перше місце. Зараз - третє. Перше місце – Рівне, друге – Костопільський район. Це є досягнення і результат спільної роботи. Руслан Серпенінов подякував голові райдержадміністрації за такий високий показник роботи. Голова районної ради також подякував народному депутату України Сергію Євтушку за ті кошти, які були залучені у район у вигляді субвенції на соціально-економічний розвиток. За ці кошти будуть продовжені роботи із реконструкції будівлі Сарненської ЗОШ № 3, а саме: внутрішніх вбиралень; капітальний ремонт БДМ; капітальний ремонт Чемернянської ЗОШ; будівництво школи в селі Чабель; реконструкція системи опалення в СШР №5; завершення робіт у дитячій музичній школі м. Сарни; Коростському сільському бюджету 450 тис.грн. на продовження капітального ремонту дитячого садочка в с. Мале Вербче. Голова районної ради Руслан Серпенінов висловив сподівання, що така співпраця буде продовжуватись і на далі.
На цьому роботу сесії було завершено.
Богдан Лазарчук звернувся до Ярослава Баглєя з проханням вивчити питання щодо стану сплати земельного податку і податку на нерухоме майно суб'єктами-платниками податків на теритрії Степанської селищної ради та про результати розгляду проінформувати депутатів на наступній сесії районної ради. Пропозицію депутата Лазарчука було підтримано: зафіксовано відповідним протокольним дорученням і скеровано для розгляду в Сарненську місцеву прокуратуру.
Під час обговорення інформації начальника Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області Сергія Смаглюка про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області на території району за 6 місяців 2018 року депутати районної ради говорили про необхідність дотримання на дорогах району безпеки руху. Особливо гостро це питання стало у зв'язку з ремонтом залізничного шляхопроводу на км 65+566 автомобільної дороги H-25 Городище - Рівне - Старокостянтинів у місті Сарни. Тимчасовий об’їзд здійснюється через село Орлівка Сарненського району, що створює значні незручності як для мешканців району так і для всіх учасників дорожнього руху, загрожує їх життю і здоров'ю. А тому депутати просили вжити необхідні заходи для забезпечення безпеки руху для пішоходів і транспортних засобів на дорогах Сарненського району, особливо вказаного об'їзного відрізка автодороги. Голова районної ради Руслан Серпенінов на зауваження депутатів запропонував звернутись листом в Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції щодо забезпечення безпеки руху транспортних засобів на дорогах Сарненського району, зокрема у зв'язку з ремонтом залізничного шляхопроводу на км 65+566 автомобільної дороги H-25 Городище - Рівне - Старокостянтинів у місті Сарни. Депутати пропозицію голови ради підтримали. Відповідний лист уже надіслано в Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції.
Депутат районної ради Анатолій Босюк говорив про те, що мешканці окремих населених пунктів району занепокоєні таким ганебним явищем, як продаж невстановленими особами фальсифікованої підакцизної продукції, а саме: розведеного спирту. Тож депутати, вислухавши зауваження Анатолія Босюка, підтримали протокольне доручення такого змісту: Сарненському відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області вжити, у межах компетенції, визначеної Законом України «Про Національну поліцію», оперативно-розшукових і профілактичних заходів для виявлення, припинення фактів реалізації спиртовмісної фальсифікованої підакцизної продукції в населених пунктах Сарненського району, а також встановлення, затримання осіб, які здійснюють вказану протиправну діяльність.
Депутат районної ради Василь Пехотін звернувся до керівника Сарненського відділу поліції Сергія Смаглюка з вимогою посилити контроль для забезпечення правопорядку на території Клесівської селищної ради у зв'язку з масовим незаконним видобутком бурштину.
Також депутати доручили голові районної ради звернутись листом в Управління Укртрансбезпеки в Рівненській області щодо здійснення перевірки дотримання норм перевезення вантажу багатотоннажним транспортом на території Сарненського району та за наявності підстав вжити заходів для притягнення до адміністративної відповідальності керівників підприємств, пов'язаних з перевезенням вантажу багатотоннажним транспортом, які допускають (допустили) порушення норм у галузі перевезення вантажів, що призводить до руйнування дорожнього покриття. Про що говорили в питанні «Різне». Відповідний лист уже спрямовано в Управління Укртрансбезпеки в Рівненській області.
Депутати районної ради знову поставили питання про необхідність відкриття залізничного переїзду в місті Сарни з вул. Соборна на вул. Вишнева (колишня Бегми), у зв’язку з ремонтом шляхопроводу по вул. Суворова. Заслухали з цього приводу першого заступника міського голови Віктора Хомича, адже відновлення роботи залізничного переїзду в місті Сарни, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», – це, у першу чергу, компетенція міської ради. Голова районної ради Руслан Серпенінов наголосив, що це питання виникло не сьогодні. Про цю проблему добре знало керівництво міської ради. Ще в липні минулого року районна рада зверталася у Сарненську міську раду щодо відновлення роботи залізничного переїзду в місті Сарни з вул. Соборна на вул. Вишнева. Однак, міська рада вжила недостатньо заходів для позитивного вирішення цього питання. І районна рада і райдержадміністрація готові до співпраці з цього питання, про що неодноразово наголошувалося на сесіях районної ради. Також 10 травня районна рада звернулася до керівництва регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» з проханням посприяти в позитивному вирішенні питання відновлення роботи цього залізничного переїзду в м. Сарни. З метою усунення значних незручностей для мешканців району та зняття соціальної напруги серед населення, районна рада також звернулася листом за допомогою до народного депутата України Сергія Євтушка. Районні депутати чекають від міської ради активних дій. Руслан Серпенінов, звертаючись до першого заступника міського голови, наголосив: до вирішення проблеми потрібно підходити з позитивного боку, а не шукати причини, які перешкоджають і стримують. «У 2010-21014 роках я працював у міській раді. Але тоді бюджетні можливості були набагато гірші. І то ми старались, і роботи виконувались. Нині, маючи такий ресурс, майже 50 млн грн, громада стримується у розвитку», – зауважив голова районної ради.
Міська рада зобов’язана зробити цей переїзд, бажано встигнути зробити поки закритий шляхопровід по вул. Суворова. Поки є бажання причетних до цього сторін піти на зустріч громаді – Укрзалізниця погодилася надати для цього мільйонні кошти, – треба цю можливість використати. Цей переїзд буде резервний, нехай він буде відкритий 12 годин на добу, нехай тільки для легкового і спецтранспорту, але його треба зробити. Якщо відновлять рух через міст, то такої можливості для відновлення роботи залізничного переїзду в місті Сарни з вул. Соборна на вул. Вишнева вже не буде.
Депутат Василь Пилипенко звернув увагу на те, що в місті Сарни за кошти Державного фонду регіонального розвитку, частково за кошти районного бюджету, будується новий спорткомплекс. Але на думку депутата, більші можливості відвідувати цей спорткомплекс і займатись спортом матимуть діти з самого міста. Тож вніс слушну пропозицію: виділити кошти на добудову спортивного комплексу з бюджету міської ради. А кошти, які будуть виділяти з Державного фонду регіонального розвитку, спрямувати на об’єкти по селах. Голова районної ради зазначив, що два місяці тому на сесії районної ради вже було озвучено таку пропозицію звернутися до депутатів міської ради, щоб вони надали районному бюджету субвенцію з міського бюджету у сумі 10 млн. грн. для добудови спорткомплексу. Але міська рада кошти не виділила. На що перший заступник міського голови Віктор Хомич зауважив, що на сесії міської ради це питання переглянуть за результатами виконання бюджету за 9-ть місяців. Руслан Серпенінов наголосив, що Василь Пилипенко вніс слушну пропозицію, адже відвідувати цей спорткомплекс будуть здебільшого міські діти.
Голова райдержадміністрації Ярослав Яковчук зупинився на питаннях децентралізації влади. У Сарненському районі вже створено дві об’єднані територіальні громади – Клесівська і Немовицька. Клесівська громада є бездотаційною. Хоча за основними показниками за перше півріччя серед об’єднаних громад Рівненської області вона зайняла 4-те місце. Немовицька громада є дотаційною, не є спроможною. 37 відсотків власних доходів витрачає на утримання апарату управління. Тому, приймаючи рішення про об’єднання громад, потрібно враховувати всі нюанси. По Вирівській громаді фактично все вже вирішено. На сьогодні залишається невирішеним питання по Степаню і по Сарненській громаді. По Сарненській громаді немає ніяких рухів, тому що Сарненська міська рада практично самоусунулась від цього процесу. А це можна класифікувати як саботаж або небажання брати участь у реформі децентралізації. Усі спільно, разом з депутатами міської ради, маємо запустити процес об’єднання, прийняти правильне рішення і направити запрошення сільським радам, які згідно з перспективним планом мають увійти в Сарненську об’єднану територіальну громаду. Це все має відбутися якнайшвидше. Ще раз наголосив: процес є незворотнім. Наступним етапом відповідно до реформи децентралізації має бути укрупнення районів. Законопроект уже зареєстровано у Верховній Раді. Голова райдержадміністрації звернувся до присутніх з проханням про підтримку в цьому процесі.
– Ми повинні працювати над тим, щоб створити громади. Головне – громади мають бути спроможними і самодостатніми. Вони мають заробляти кошти, –підсумував Ярослав Яковчук.
Голова райдержадміністрації подякував народному депутату України Сергію Євтушку за підтримку і співпрацю. Завдяки Сергію Миколайовичу для Сарненського району було виділено з державного бюджету субвенцію на соціально-економічний розвиток у сумі 2,4 млн грн. За рахунок цієї субвенції було профінансовано 7 об’єктів по району.
У районі є проблемою недостаток місць у школах і садочках. Ярослав Яковчук довів до відома присутніх, що ПКД на будівництво школи в с.Чабель з експертизою уже здано в Управління капітального будівництва ОДА. На завершальній стадії знаходиться формування ПКД на будівництво школи в с. Цепцевичі. На школу в с. Цепцевичі 10 млн грн виділено з ДФРР і один млн сто дванадцять тисяч - з районного і обласного бюджетів. З липня приступили до проектування школи в с. Вири. І цього року розпочнеться її будівництво. На цей рік заплановано початок робіт на трьох об’єктах.
Голова районної ради Руслан Серпенінов озвучив на загал, що в ОДА відбулась підсумкова колегія за результатами діяльності господарського комплексу за перше півріччя 2018 року. За результатами господарської діяльності (оцінювали за 32 показниками) Сарненський район посів третє місце. Протягом двох останніх років район займав перше місце. Зараз - третє. Перше місце – Рівне, друге – Костопільський район. Це є досягнення і результат спільної роботи. Руслан Серпенінов подякував голові райдержадміністрації за такий високий показник роботи. Голова районної ради також подякував народному депутату України Сергію Євтушку за ті кошти, які були залучені у район у вигляді субвенції на соціально-економічний розвиток. За ці кошти будуть продовжені роботи із реконструкції будівлі Сарненської ЗОШ № 3, а саме: внутрішніх вбиралень; капітальний ремонт БДМ; капітальний ремонт Чемернянської ЗОШ; будівництво школи в селі Чабель; реконструкція системи опалення в СШР №5; завершення робіт у дитячій музичній школі м. Сарни; Коростському сільському бюджету 450 тис.грн. на продовження капітального ремонту дитячого садочка в с. Мале Вербче. Голова районної ради Руслан Серпенінов висловив сподівання, що така співпраця буде продовжуватись і на далі.
На цьому роботу сесії було завершено.
Організаційний відділ районної ради
Додати коментар