До 23-ї річниці Чорнобильської трагедії
Це наша земля ....
Чорнобиль… це слово стало символом печалі, скорботи, трагедії, що сталася 26 квітня 1986 року. Не було такої сім'ї, яку не опалив би вогонь Чорнобиля, найбільше постраждало українське Полісся.
Чорнобиль — наше лихо, наш біль, наша трагедія, котру ми отримали «у спадщину» і яку, на превеликий жаль, змушені будемо передати майбутнім поколінням. Кожного року ми повертаємося пам’яттю і серцем до тих трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов’язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків. Віддаємо данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього свого народу.
Після аварії на ЧАЕС соціальний, медичний, радіаційний захист населення, допомога постраждалим і мінімізація наслідків аварії надовго стали і є одним із пріоритетів діяльності уряду України, центральних і місцевих органів влади. На рівні держави діє п'ять різних чорнобильських програм з виплат, доплат, допомог та компенсацій постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС. Уже за перший квартал 2009 року з державного бюджету по Сарненському району виплачено 5 млн. 707,9 тис.грн., спрямованих постраждалим по ЧАЕС, що є свідченням організації урядом на чолі з Юлією Тимошенко соціального захисту наших громадян. На виконання державних програм за рахунок коштів різних міністерств та відомств у минулому році всього по Сарненському району оздоровлено 5 260 дітей у складі груп, 379 дітей у супроводі одного з батьків та 808 дорослих. За перший квартал 2009 року вже оздоровлено 122 дитини та 55 дорослих.
Нині лунають слова, що фінансування чорнобильських програм потрібно припинити, що – це марне витрачання коштів, – на мій погляд таке відношення є блюзнірством. Соціальну допомогу потерпілим у наслідок аварії на ЧАЕС потрібно не тільки зберегти, а й збільшити, переглянувши розміри чорнобильських виплат, оскільки вони не змінювалися з 1996 року. Районна рада не стоїть осторонь цих проблем, минулого року прийняте звернення депутатів Сарненської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо підвищення розмірів виплат, передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Вся територія Сарненського району радіаційно «забруднена» внаслідок аварії на ЧАЕС. Це наша земля – ми тут живемо, тут живуть наші діти... Ми маємо зробити все можливе, щоб наші люди відчули, що вони не залишились наодинці зі своїми проблемами, що про них піклуються, що вони завжди можуть розраховувати на соціальну та медичну допомогу. У багатовіковій історії людства двадцять три роки – це лише мить, а історія Чорнобиля триватиме довго. Й не тільки у часовому вимірі. Вона буде тяжкою спадщиною ще для багатьох поколінь. Пам'ятаймо про мертвих і живих, які не зі своєї волі, а через людську недбалість стали заручниками мирного атома. Чорний біль не підвладний забуттю і наша пам'ять повинна стати пересторогою для того, щоб подібна трагедія не повторилася.
Ми будемо молитися за наших дітей, за наше майбутнє, за мир і благоденство на нашій батьківській землі. Нехай Господь береже кожного з вас, нехай Бог благословить Україну!
Микола Добриднік,
голова районної ради,
голова ради блоку Юлії Тимошенко
в Сарненському районі
Додати коментар