4 сесія від 31 грудня 2010 року

№ 89 "Про затвердження Порядку відрахування в 2011 році районними комунальними унітарними підприємствами та їх обєднаннями до загального фонду районного бюджету частини чистого прибутку (доходу)"

      Керуючись ст. 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, відповідно до пункту 9 статті 69 Бюджетного кодексу України (2456-УІ), за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада
ВИРІШИЛА:
     1. Затвердити Порядок відрахування у 2011 році районними комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до районного бюджету частини чистого прибутку (доходу), що додається.
      2. Керівникам районних комунальних унітарних підприємств забезпечити сплату до районного бюджету частини чистого прибутку (доходу) згідно із затвердженим цим рішенням Порядком.
     3. Сарненській міжрайонній податковій інспекції разом з контрольно-ревізійним відділом у Сарненському районі забезпечити здійснення контролю за повнотою і своєчасністю сплати частини чистого прибутку (доходу) районними комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями згідно із затвердженим цим рішенням Порядком.
      4. Сарненській міжрайонній податковій інспекції інформувати фінансове управління райдержадміністрації щомісячно до 25 числа про обсяги надходження частини чистого прибутку (доходу) до районного бюджету на 1 число місяця, що настає за періодом, за який подається інформація, окремо в розрізі районних комунальних унітарних підприємств та їх об’єднань.
       5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету, фінансів, податків та соціального захисту населення (О. Жошко).

Голова ради                                    Драганчук М.М.

 

Порядок відрахування

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням районної ради
  від 31 грудня 2010 року
  № 89
ПОРЯДОК 
відрахування у 2011 році районними комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до районного бюджету частини
 чистого прибутку (доходу)  
        1. Згідно з цим Порядком частина чистого прибутку (доходу), що відраховується районними комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до районного бюджету визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку в розмірі 15 відсотків.
         2. Частина чистого прибутку (доходу) сплачується районними комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до районного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.
       3. Частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до районного бюджету, визначається районними комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями відповідно до форми розрахунку, встановленої ДПА, та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємств. 
     Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається районними комунальними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств. 
       4. Сплачена відповідно до цього Порядку частина чистого прибутку (доходу) зараховується на відповідні рахунки з обліку надходжень до загального фонду районного бюджету, відкриті в органах Державного казначейства. 
       5. Інформацію про нарахування та сплату частини чистого прибутку (доходу) відповідно до цього Порядку районні комунальні унітарні підприємства та їх об'єднання подають місцевим органам виконавчої влади, до сфери управління яких вони належать. 

 

 

№ 90 "Про районний бюджет на 2011 рік"

Про районний бюджет  
на 2011 рік

       Керуючись пунктом 17 частини 1 статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", Бюджетним кодексом України, Законом України „Про Державний бюджет України на 2011 рік”, іншими чинними нормативно-правовими актами з цих питань, за погодженням з постійними комісіями районної ради, районна рада 
ВИРІШИЛА:
      1. Установити загальний обсяг доходів районного бюджету на 2011 рік у сумі 300855,3 тис. грн., у тому числі:
      відповідно до Закону України „Про Державний бюджет України на 2011 рік” обсяг дотації вирівнювання у сумі 148205,7 тис. грн., рішення обласної ради «Про обласний бюджет на 2011 рік» обсяг додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів у сумі 1101,8 тис. грн. і субвенцій з державного бюджету у сумі 117179,3 тис. грн. та субвенції з обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, у сумі 3865,5 тис. грн.
       Обсяг доходів загального фонду бюджету визначити у сумі 299527,2 тис. грн., спеціального фонду бюджету у сумі 1328,1 тис. грн., у тому числі бюджету розвитку 80,0 тис. грн. (додаток 1).
        2. Затвердити загальний обсяг видатків районного бюджету на 2011 рік у сумі 300855,3 тис. грн., у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету у сумі 297726,1 тис. грн. та видатків спеціального фонду бюджету у сумі 3129,2 тис. грн., у тому числі бюджету розвитку 1921,0 тис. грн., за тимчасовою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів (додаток 2) та головними розпорядниками коштів (додаток 3).
        3. Установити профіцит загального фонду районного бюджету у сумі 1801,1 тис. грн., напрямком використання якого визначити передачу коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) (додаток 5).
       4. Установити дефіцит спеціального фонду районного бюджету у сумі 1801,1 тис. грн., джерелом покриття якого визначити надходження коштів із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) у сумі 
1801,1 тис. грн. (додаток 5).
         5. Установити розмір оборотного залишку бюджетних коштів районного бюджету у сумі 1 000,0 тис. грн.
         6. Затвердити обсяги міжбюджетних трансфертів (додаток 4) на 2011 рік:
            дотації вирівнювання місцевим бюджетам з державного бюджету у сумі 148205,7 тис. грн.; 
            додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів району у сумі 1101,8 тис. грн.;  
          субвенцій із державного бюджету (окремо за видами) місцевим бюджетам у сумі 117179,3 тис. грн.;
           іншої субвенції із загального фонду районного бюджету обласному бюджету в сумі 4131,6 тис. грн., з них на:
                   - обслуговування осіб з обмеженими фізичними можливостями в Центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів та Центрах професійної реабілітації інвалідів - 131,6 тис. грн.;   
                   - проектування й будівництво автомобільної дороги та газифікації між селами Костянтинівка, Чемерне та Довге Сарненського району Рівненської області – 2000,0 тис. грн.;
                   - будівництво ЗОШ І-ІІІ ст. с. Тинне – 2000,0 тис. грн.
        іншої субвенції із загального фонду обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, у сумі 3865,5 тис. грн.;
            іншої субвенції із спеціального фонду обласного бюджету на виконання природоохоронних заходів, які фінансуються з обласного природоохоронного фонду в 2011 році в сумі 162,9 тис. грн.
        Надати право районній державній адміністрації за погодженням з постійною комісією районної ради з питань бюджету, фінансів, податків та соціального захисту населення протягом 2011 року в міжсесійний період здійснювати внесення змін до доходів та видатків районного бюджету за рахунок міжбюджетних трансфертів з державного та інших місцевих бюджетів, розподіл і перерозподіл обсягів субвенцій між місцевими бюджетами.
      7. Установити, що перерахування дотації вирівнювання місцевим бюджетам здійснюється шляхом застосування нормативів щоденних відрахувань від надходжень доходів до загального фонду районного бюджету, згідно із додатком 4 до цього рішення. 
        8. Затвердити перелік об’єктів, видатки на які у 2011 році будуть здійснюватися за рахунок коштів бюджету розвитку районного бюджету (додаток 7). 
         9. Установити обсяг резервного фонду районного бюджету на 2011 рік у сумі 1000,0 тис. грн. 
         Надати право районній державній адміністрації, за погодженням з постійною комісією районної ради з питань бюджету, фінансів, податків та соціального захисту населення у міжсесійний період виділяти з резервного фонду районного бюджету місцевим бюджетам інші субвенції на здійснення заходів згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 № 415 „Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету” з подальшим затвердженням на сесії районної ради.
        10. Затвердити перелік захищених статей видатків загального фонду районного бюджету на 2011 рік за їх економічною структурою: 
          оплата праці працівників бюджетних установ; 
          нарахування на заробітну плату; 
          придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів; 
          забезпечення продуктами харчування; 
          оплата комунальних послуг та енергоносіїв; 
          поточні трансферти населенню; 
          поточні трансферти місцевим бюджетам;
      11. Затвердити в складі видатків районного бюджету кошти на реалізацію державних, регіональних та районних галузевих програм на загальну суму 540,0 тис. грн. (додаток 8). 
       12. Розпорядникам коштів районного бюджету забезпечити в першочерговому порядку потребу в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати; на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв’язку, які споживаються бюджетними установами. 
       13. Установити, що перерозподіл бюджетних призначень у межах загального обсягу головного розпорядника коштів районного бюджету за функціональною класифікацією, збільшення видатків розвитку за рахунок зменшення інших видатків (окремо за загальним та спеціальним фондами), що призводить до зміни затверджених бюджетних призначень по загальному та спеціальному фондах, здійснюється районною державною адміністрацією за погодженням із постійною комісією районної ради з питань бюджету, фінансів, податків та соціального захисту населення.  
       У разі внесення змін до структури райдержадміністрації фінансовому управлінню райдержадміністрації після державної реєстрації в установленому законодавством порядку вносити відповідні зміни до назв головних розпорядників коштів районного бюджету та до розпису районного бюджету.
         Надати право фінансовому управлінню райдержадміністрації при внесенні змін та доповнень до бюджетної та відомчої класифікації приводити у відповідність до неї доходи, видатки і фінансування районного бюджету.
        14. Доручити районній державній адміністрації затвердити ліміти споживання енергоносіїв у фізичних обсягах у розрізі головних розпорядників коштів районного бюджету, виходячи з обсягів призначень, затверджених їм на 2011 рік.
          Головним розпорядникам бюджетних коштів затвердити ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань.
         Розпорядникам бюджетних коштів забезпечити укладання угод по кожному виду енергоносіїв у межах встановлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів обґрунтованих лімітів споживання у натуральних одиницях відповідно до встановлених асигнувань. 
       Розпорядникам коштів районного бюджету при виконанні бюджету забезпечити у повному обсязі проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості з оплати вищезазначених товарів та послуг. 
           15. Дозволити районній державній адміністрації відповідно до статті 73 Бюджетного кодексу України отримувати: 
             позики на покриття тимчасових касових розривів районного бюджету, пов’язаних із забезпеченням захищених видатків загального фонду за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на договірних умовах без нарахування відсотків за користування цими коштами з обов’язковим їх поверненням до кінця поточного бюджетного періоду; 
             середньострокові позики на суми невиконання у відповідному звітному періоді розрахункових обсягів кошика доходів районного бюджету на 2011 рік, визначених у законі про Державний бюджет України, за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку на умовах їх повернення без нарахування відсотків за користування цими коштами. 
        16. Відповідно до підпункту 2 пункту 8 статті 16 Бюджетного кодексу України дозволити керівнику фінансового управління районної державної адміністрації в межах поточного бюджетного періоду здійснювати на конкурсних засадах розміщення тимчасово вільних коштів районного бюджету на депозитах відповідно до порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.
         17. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету, фінансів, податків та соціального захисту населення (Жошко О.П.). 
          18. Додатки 1-8 до цього рішення є його невід’ємною частиною.

Голова ради                                                                          Драганчук М.М.

  

Додаток 8

Пояснююча

ПОЯСНЮЮЧА ЗАПИСКА

до основних Положень проекту рішення 

про районний бюджет на 2011 рік

        Формування доходної частини бюджету району, а відповідно і районного бюджету на 2011 рік проведено виходячи з розрахункових показників доведених Міністерством фінансів України та вимог постанови Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2010 року №1149 “Деякі питання розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів”.
          До складу джерел доходів бюджету району будуть зараховуватися податки і збори, передбачені статтями 64-69 Бюджетного кодексу України (№2456-УІ від 08 липня 2010 року), тобто доходи, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, а саме: 75 відсотків податку на доходи фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території, реєстраційний збір за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що справляється районними державними адміністраціями, державне мито в частині, що належить відповідним бюджетам, тобто І кошик, та інших податків і зборів, що зараховуються до бюджетів місцевих рад і формують ІІ кошик доходів бюджету.  
        Обсяг прогнозних надходжень загального фонду бюджету району, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів (І кошик) доведено Міністерством фінансів України в сумі 43692,6 тис.грн. Обсяг доходних джерел, що не враховуються при розрахунку міжбюджетних трансфертів доведено Міністерством фінансів України в сумі 12601,4тис.грн.
        Враховуючи, що Міністерством фінансів України доведені показники не визначаються в розрізі видів джерел доходів, а прогнозуються узагальнено за окремими групами, фінансовим управлінням райдержадміністрації розроблено індивідуальні прогнозні обсяги надходжень по кожному із визначених доходних джерел, що будуть формувати доходну частину районного бюджету у 2010 році, виходячи з фактичних надходжень за три попередні роки та на підставі розрахунків окремих галузевих управлінь, установ, організацій - платників податків.
        Дохідна частина районного бюджету по власних доходах загального фонду складається з двох кошиків:
      І кошик – доходи, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів і обрахований в сумі 28984,9 тис.грн, з яких 28963,9 тис.грн., або 99,9 % - податок на доходи фізичних осіб, та 21,0 тис.грн - реєстраційний збір за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що справляється районними державними адміністраціями.
        ІІ кошик районного бюджету – це доходи, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів і обрахований в сумі 190,0 тис.грн., з них фіксований податок, що зараховується до бюджету у порядку, визначеному статтями 65 і 66 Бюджетного кодексу України для податку на доходи фізичних осіб – 23,9 тис.грн., податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності –47,2 тис.грн., частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об»єднань, що вилучається до бюджету, у порядку, визначеному місцевими радами – 17,6 тис.грн.. надходження від орендної плати за користування майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності – 101,4 тис.грн. В цілому обсяг загального фонду районного бюджету по власних доходах визначено в сумі 29174,9 тис.грн.
       Так як власні надходження бюджету району (І кошик доходів) забезпечують лише на 22,8 відсотка потребу видаткової частини І кошика, то з державного бюджету бюджету району затверджена дотація вирівнювання в сумі 148205,7 тис.грн., що менше на 2390,1 тис.грн., або 1,6 % від обсягу наданої дотації в 2010 році. З загальної суми дотації бюджетам місцевого самоврядування спрямовується 17462,9 тис.грн. Крім того, з державного бюджету виділена додаткова дотація на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів в сумі 1101,8 тис.грн.
       З загального фонду державного бюджету затверджено субвенцій сумі 121044,8тис.грн., в тому числі:
- на виплату допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям – 98895,0 тис.грн.;
- на надання пільг, субсидій на житлово-комунальні послуги – 7025,6 тис.грн.; 
- на придбання твердого та рідкого пічного палива і скрапленого газу – 4802,0 тис.грн.;
- на надання пільг з послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг та компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян – 2021,3 тис.грн.;
- на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - 224,9 тис.грн.;
- на збереження середньої заробітної плати на період працевлаштування посадових осіб місцевого самоврядування з числа депутатів відповідних рад, що потребують працевлаштування в зв»язку їз закінченням строку повноважень – 210,5 тис.грн.;
- на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 2000,0 тис.грн.;
- на проектування й будівництво автомобільної дороги та газифікацію між селами Костянтинівка, Чемерне та Довге – 2000,0 тис.грн..
      З обласного бюджету передбачено іншу субвенцію на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС в сумі 3865,5 тис.грн.
      Доходи спеціального фонду районного бюджету складають 1328,1 тис.грн., з них обсяг власних надходжень бюджетних установ 1085,2 тис.грн. Бюджет розвитку складе 80,0 тис.грн., який сформовано за рахунок надходжень від продажу майна комунальної власності, з них 60,0 тис.грн. - чотири бокси гаражів по вул.Лісова,5 с .Чудель урочище «Розвилка»; 2,0 тис.грн. - будівля туалету по вул.Технічна,1, м.Сарни; 6,8 тис.грн - теплиця по вул.Технічна,1 м. Сарни ; 11,2 тис.грн. – автомобіль ГАЗ-3110.
     Крім того, з обласного бюджету затверджена інша субвенція в сумі 162,9 тис.грн. на виконання природоохоронних заходів.

      Формування видаткової частини бюджету району, зокрема і бюджетів органів місцевого самоврядування проводилось відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2010 року №1149 “Деякі питання розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів”. Загальний обсяг бюджету району по видатках, що враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів (І кошик) доведено Міністерством фінансів України на 2011 рік в сумі 191898,3 тис.грн., що на 505,0 тис.грн. (0,3 %) більше від доведеного Міністерством фінансів України на 2010 рік.
      В даному розрахунковому показнику враховані видатки на розвиток соціально-культурної сфери в сумі 6032,9 тис.грн., з яких 3795,7 тис.грн. спрямовується бюджетам місцевого самоврядування, зокрема: на дошкільну освіту – 3180,5 тис.грн. та 615,2 тис.грн. на культуру і районному бюджету спрямовується 2237,2 тис.грн., з них 1860,6 тис.грн. на галузь “Охорона здоров’я”, 311,2 тис.грн. на “Культуру” та 65,4 тис.грн. на “Фізична культура і спорт”.
      Весь обсяг додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості в сумі 1101,8 тис.грн. спрямований установам охорони здоров’я на виплату заробітної плати.
     При формуванні проекту бюджету району на 2011 рік передбачені кошти для поступового підвищення розміру мінімальної заробітної плати, а саме: з 1 січня – 941 гривень, з 1 квітня – 960 гривень, з 1 жовтня – 985 гривень та з 1 грудня – 1004 гривні, враховано, що в умовах оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери за тарифними коефіцієнтами на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298, розміри посадових окладів (тарифних ставок) працівників бюджетних установ встановлюються Кабінетом Міністрів України виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду з 1 січня – 613 гривень, з 1 квітня – 625 гривень, з 1 жовтня – 641 гривень та з 1 грудня – 654 гривень на місяць, працівникам бюджетних установ, розміри посадових окладів (тарифних ставок), яких будуть менші за визначений розмір мінімальної заробітної плати, посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється на рівні мінімальної заробітної плати. Враховано проведення індексації заробітної плати працівників бюджетних установ відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”.
     В загальному обсязі обрахованого І кошику видатків бюджету району видатки, з врахуванням дотації вирівнювання фінансової забезпеченості, на оплату праці становлять 80,6 %, видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 9,9 % , видатки на придбання медикаментів та продуктів харчування 0,5 % та 1,9 % відповідно, капітальні видатки становлять 1,4 %, інші видатки – 5,7 %.
      В районному бюджеті на утримання закладів соціально-культурної сфери передбачено 152434,5 тис.грн, тобто 95,1 % від загального обсягу видатків, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів районного бюджету. 
    Фінансовим управлінням Сарненської районної державної адміністрації відповідно до бюджетних запитів розпорядників коштів обрахований проект бюджету району на галузь “Освіта” на 2011 рік в сумі 119066,8 тис.грн., з них на: утримання та розвиток дошкільної освіти відповідно 21041,3 тис.грн. та 1822,8 тис.грн., шкільну освіту – 96645,3 тис.грн, в тому числі: виплату одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким у 2011 році виповниться 18 років -41,3 тис.грн., курсові заходи – 442,6 тис.грн.      Із загальної суми видатків обрахованих на 2011 рік, видатки на утримання установ відділу освіти Сарненської районної державної адміністрації склали 96479,7 тис.грн. в тому числі: курсові заходи – 277,0 тис.грн.  
    Обсяг заробітної плати працівників установ освіти обрахований з врахування вимог наказу Міністерства освіти і науки України від 04.11.2010 року №1055 «Про затвердження Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів», який набирає чинності з 1.01.2011 року та введенням 42,32 од. додаткової штатної чисельності працівників освіти, в зв’язку з відкриттям з 1 січня 2011 року 11 (одинадцять) додаткових груп в дошкільних навчальних закладах району та відкриттям з 1 вересня 2011 року дошкільного навчального закладу в с.Корост. На утримання додаткових груп та новоствореного дошкільного закладу і проведення капітального ремонту дошкільного навчального закладу в с.Костянтинівка спрямовано 1822,8 тис.грн., доведених на розвиток дошкільної освіти. 
      В розрахункових показниках на утримання дошкільної освіти в 2011 році враховані видатки на реалізацію статті 57 закону України «Про освіту», а саме: на виплату надбавки за вислугу років, матеріальної допомоги на оздоровлення медпрацівникам та 50% посадового окладу - щорічної грошової винагороди за сумлінне виконання службових обов»язків та кошти на проведення індексації заробітної плати працівників відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”; на заміну працівників дошкільних навчальних закладів на період щорічної відпустки з метою закриття ДНЗ в літній період лише на 1 місяць по міських та селищних ДНЗ.

      При обрахунку фонду оплати праці ( КЕКВ 1111) на 2011 рік працівникам установ освіти, що фінансуються з районного бюджету передбачені видатки на реалізацію статті 57 Закону України “Про освіту” а саме: надбавка за вислугу років педагогічним працівникам в сумі 5905,7 тис.грн. та матеріальна допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки педпрацівникам – 2298,6 тис..грн. передбачені в повному обсязі, а щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов”язків в розмірі 50 % посадового окладу – 1178,7 тис. грн.
      Поряд з цим, у фонді оплати праці враховано кошти на виплату матеріальної допомоги при наданні щорічної відпустки спеціалістам та робітникам в сумі 767,7 тис.грн., доплати та надбавки за позакласну роботу, керівництво філіями – 67,3 тис.грн., на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 №1096 «Про встановлення розміру доплат за окремі види педагогічної діяльності» зі змінами та доповненнями – 4926,7 тис. грн.,( за класне керівництво, перевірку зошитів,за завідування кабінетами та майстернями), на виконання Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» - 376,6 тис. гривень, на виконання п.3.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 №1298 зі змінами в частині встановлення надбавок за складність та напруженість в роботі – 694,2 тис.грн., (в т.ч.97 чоловік педпрацівників, учні яких є призерами районних, обласних та Всеукраїнських олімпіад, МАН, кращі результати у конкурсах, переможцям конкурсу «Молодий вчитель», «Учитель року», за роботу в науково-дослідницьких лабораторіях, за керівництво та участь у роботі опорних шкіл, за перемогу у районних, обласних ярмарках педагогічної творчості, (30% від окладу )), на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 5.10.2009 №1130 «Про встановлення надбавки вчителям, вихователям загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам та майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації державної та комунальної форми власності, керівникам та заступникам керівників зазначених закладів, посади, яких віднесені до посади педагогічних працівників»- 4572,2 тис.грн.
           В цілому на 2011 рік на заробітну плату з нарахуваннями працівників установ районного відділу освіти, з врахуванням нарахувань 8,41% на фонд оплати праці інвалідів передбачено 80790,1 тис. грн. В даному обсязі видатків передбачені кошти на утримання 11,5 шт.од. працівників шкільних бібліотек міських шкіл, які передаються відділу освіти в сумі 520,3 тис.  
            По коду 1131 “Предмети, матеріали, обладнання та інвентар, в тому числі м’який інвентар та обмундирування” передбачені видатки в сумі 2491,3 тис. грн. з них на : підписку періодичних видань, придбання канцтоварів, госптоварів в сумі 324,7 тис. грн., придбання матеріалів для проведення поточного ремонту та фарби – 1083,9 тис. грн., придбання медикаментів та дезінфікуючих – 127,0 тис. грн., класних журналів, крейди- 42,0 тис. грн., скла - 50,0 тис .грн., придбання спортивного інвентарю – 94,9 тис.грн., придбання паливо-мастильних матеріалів – 339,5 тис.грн., придбання запчастин – 91,0 тис.грн., матеріалів для гуртків – 15,0 тис.грн., проведення масових заходів – 100,0 тис. грн., придбання шкільної форми для дітей-сиріт, халатів та рукавиць для прибиральниць, кочегарів, опалювачів – 72,4 тис.грн., комплектуючих для оргтехніки – 25,5 тис.грн, придбання вогнегасників 60,0 тис.грн., придбання плити ДСП з проклейкою – 65,4 тис.грн..
          По коду 1134 “Оплата послуг ( крім комунальних)” передбачені видатки в сумі 1420,8 тис. грн. з них на : оплата банківських послуг ( касово-розрахункового обслуговування ) –108,5 тис.грн., страхування водіїв, транспортних засобів, будівель – 43,4 тис.грн., проведення техогляду, медогляду перед виїздом в рейс, проведення техогляду транспортних засобів, оргтехніки, АІС «Місцеві бюджети», 1С – 155,3 тис.грн., заправку картриджів 34,9 тис.грн, повірку лічильників, мамометрів, обслуговування постів обліку – 42,2 тис.грн., оформлення свідоцтва на право власності земельними ділянками з видачею державних актів на право постійного користування землею, технічної документації – 25,0 тис.грн, проведення робіт по заземленню навчальних кабінетів шкіл – 75,0 тис.грн., аварійні та проведення поточного ремонту приміщень – 546,3 тис.грн., послуги зв’язку, послуги з інформування населення про діяльність та функціонування освітньої галузі району 181,9 тис.грн, перевезення дітей на обласні олімпіади, районні змагання - 90,0 тис. грн., оплата за оренду приміщення ЗОШ ІІ ст.-ліцей м.Сарни – 34,0 тис.грн., охорона каси централізованої бухгалтерії та супровід – 20,0 тис.грн., послуги з перезарядки вогнегасників- 10,6 тис.грн., оплату сертифікатів відповідності 3,7 тис.грн., оплату відсотків ( 8% ) за надані послуги по доставці та збереженню підручників – 40,0 тис.грн., перемотку двигунів – 5,0 тис.грн., послуги авто вишки 5,0 тис.грн..
         По коду 1135 “Інші видатки” передбачені видатки в сумі 83,0 тис.грн. з них на : збір за забруднення навколишнього середовища – 40,8 тис.грн., збір за геологорозвідувальні роботи – 0,5 тис.грн., збір за спеціальне водокористування – 7,9 тис.грн., земельний податок – 0,5 тис.грн., транспортний податок – 12,5 тис.грн., відшкодування земельного податку – 20,8 тис.грн..  
         По коду 1140 “Видатки на відрядження”- 340,5 тис. грн. передбачені видатки на оплату відрядних в сумі 63,5 тис. грн., та курсові заходи післядипломної освіти - 277,0 тис. грн.
          По коду 1161 «Оплата теплопостачання» - 2324,9 тис.грн. ;
          По коду 1162 «Оплата водопостачання та водовідведення» 232,1 тис. грн. ;
          По коду 1163 «Оплата електроенергії» - 1604,3 тис. грн. ;
          По коду 1164 «Оплата природного газу» 2729,5 тис.грн. ;
          По коду 1165 «Оплата інших комунальних послуг» - 490,2 тис. грн. ;
          По коду 1166 «Оплата інших енергоносіїв» - 1755,8 тис. грн. ;
         По коду 1172 “Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку” – 18,8 тис. грн. з них на щорічне навчання та повторна перевірка знань операторів котелень, кочегарів – 6,8 тис.грн., курси підвищення кваліфікації членів тендерного комінету з проведення торгів – 12,0 тис.грн. 
         По коду 1310 «Субсидії і поточні трансферти підприємствам ( установам, організаціям )- 350,0 тис. грн на відшкодування видатків по підвозу учнів до місця навчання та додому автотранспортом загального користування.
        По коду 1343 “Інші поточні трансферти населенню” передбачені цільові видатки в сумі 47,3 тис. грн., на виплату одноразової допомоги 26 дітям - сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким у 2011 році виповниться 18 років – 41,3 тис.грн., стипендію засновану Кабінетом Міністрів України – 6,0 тис.грн..
       По коду 2110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» - 53,3 тис.грн., з них на : придбання насосів для перекачки води – 38,4 тис.грн., вхідних дверей – 14,9 тис.грн.
        По коду 2123 «Інше будівництво (придбання) передбачені видатки в сумі 150,0 тис. грн.:                                         
                  1.   Виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво спортивного м.Сарни по вул..Я.Мудрого,1 - 150,0 тис.грн.
        По коду2133 “ Капітальний ремонт інших об’єктів” передбачені видатки в сумі 1626,0 тис. грн.:
1. Капітальний ремонт приміщення ЗОШ І-ІІІ ст. с.Зносичі - 1078,0 тис. грн.
2. Капітальний ремонт даху ЗОШІ-ІІ ст. с.Клесів- 250,0 тис.грн.
3. Капітальний ремонт котельні ЗОШ І-ІІ ст. с.М.Вербче та виготовлення проектно-кошторисної документації - 298,0 тис.грн.
        По коду 2143 “ Реконструкція інших об’єктів” передбачені видатки в сумі 51,7 тис. грн.
1. Остаточні розрахунки 5 % за виконані роботи по реконструкції покрівлі школи та підсилення стін ЗОШ І-ІІІІ ст. с.Тутовичі - 26,9 тис.грн.
2. Остаточні розрахунки 5 % за виконані роботи по реконструкції покрівлі школи та підсилення стін ЗОШ І-ІІІІ ст. с.Чудель - 11,6 тис.грн.
3. Остаточні розрахунки 5 % за виконані роботи по реконструкції покрівлі спортивної школи та підсилення стін ЗОШ І-ІІІІ ст. с.Люхча - 13,2 тис.грн.
 
       Проект бюджету на утримання закладів охорони здоров’я на 2011 рік, які відповідно до вимог нового Бюджетного кодексу фінансуються з районного бюджету, обрахований в сумі 47137,4 тис.грн., тобто на 9435,7 тис.грн. більше розрахункових показників Міністерства фінансів. 
        Захищені статті видатків по даній галузі становлять 44912,1 тис.грн., що складають 95,3 % від обрахованого проекту бюджету.
На оплату праці (КЕКВ 1111,1120) спрямовано 38018,5 тис.грн., або 80,7 % загального обсягу видатків.
        Фонд оплати праці обрахований без врахування виплати матеріальної допомоги на оздоровлення, однак враховані кошти на заміщення тимчасово відсутніх працівників на круглодобові пости, оплату праці лікарям-консультантам санавіації, індексація на грошові доходи працівників відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення” – 1603,7 тис.грн., що складає 4,2 % від загального фонду заробітної плати.
      При обрахунку фонду заробітної плати врахована економія: по нарахуванню на заробітну плату працюючим-інвалідам – 1,3 % загального фонду заробітної плати, оплаті відпусток згідно Закону України по ЧАЕС (6 днів – по 4 зоні та 13 днів – по 3 зоні) - 2,1 %, за рахунок вакантних посад – 1,1 % та з врахуванням оплати лікарняних листів по соцстраху - 1,4 %, а також відпусток без збереження заробітної плати на 2 тижні - 1,9 %.
      Кошти на медикаменти та перев’язувальні матеріали (КЕКВ 1132) обраховувалися, виходячи із кількості ліжко-днів та чисельності населення і склали 991,5 тис.грн, що становить 2,1 % загального обсягу видатків. На медикаменти на 1 ліжко-день стаціонару передбачені кошти в сумі 3,00 грн., денного стаціонару – 2,00 грн., реанімаційного відділення – 25,00 грн., на 1 чол. населення – 0,30 грн. проти 0,25 грн. минулого року.

       Видатки на продукти харчування (КЕКВ 1133) передбачені в сумі 835,9 тис.грн, що становить 1,8 % загального обсягу видатків, які обраховувались виходячи з вартості 1 ліжко-дня – 4,00 грн., згідно плану ліжко-днів стаціонару та коштів на спецхарчування, які передбачені в сумі 50,0 тис.грн.
        На оплату комунальних послуг та енергоносіїв передбачені видатки в сумі 5041,6 тис.грн, або 10,7% загального обсягу видатків.
        На виплату пенсії (код 1341) медпрацівниці інфекційного відділення передбачено 10,0 тис.грн.
     Передбачені також кошти на обов’язкове особисте страхування членів добровільних пожежних дружин та обов’язкове особисте страхування медичних працівників (страхування бригад швидкої допомоги, медичне страхування від СНІДу),страхування добровільних пожежних дружин (код 1343) в сумі 14,6 тис.грн.
       Інші поточні видатки по установах охорони здоров’я обраховано в сумі 2225,3 тис.грн., або 4,7 % загального обсягу видатків. Видатки на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентаря (код 1131) обраховано в сумі 1328,7 тис.грн., або 2,8 %, зокрема: господарські витрати ( матеріали для ремонту приміщення та обладнання ) склали –141,2 тис.грн., або 10,6 %; утримання автомобільного транспорту - 873,1 тис.грн., або 65,7 %; решту видатків склали придбання миючих засобів, інвентаря, канцтовари та друкарські витрати . 
       Потреба в оплаті послуг (код 1134) обрахована в сумі 846,3 тис.грн., або 1,8 % до загального обсягу видатків. На послуги зв’язку передбачено – 70,2тис.грн., техогляд транспортних засобів, страхування та перереєстрація автомобілів - 48,9 тис.грн., поточний ремонт приміщень - 127,6 тис. грн., ремонт кисневих станцій - 5,8 тис.грн., обслуговування комп’ютерної техніки, програми “Парус” – 44,4 тис.грн., видатки на лабораторні бактеріологічні дослідження, згідно угод з СЕС для проведення лабораторних обстежень працівників бюджетної сфери району, з врахуванням установ, що фінансуються з інших бюджетів району, враховуючи працівників 2-х шкіл-інтернатів і 3-х навчальних закладів (2 училищ і 1 педколедж) –273,3 тис.грн., або 32,3 %, бакобстеження стоматкабінетів - 18,8 тис.грн., лабораторні дослідження питної води – 4,0 тис.грн., метрологію (повірка приладів) – 33,1 тис.грн., охорону праці – 30,0 тис.грн., послуги радіомовлення та редакції газети “Сарненські новини” - 25,0 тис. грн., послуги з інсталяції та настроюванню АІС „Місцеві бюджети” - 4,4 тис.грн., розрахунок на касове обслуговування – 41,8 тис.грн., монтаж, технічне обслуговування медобладнання і електродвигунів – 94,0 тис.грн. та технічне обслуговування лічильників - 25,0 тис.грн. 
        На оплату інших видатків (код 1135) по установах охорони здоров’я передбачено кошти на обов’язкові платежі в сумі 43,5 тис. грн., зокрема:, збір за використання води, радіочастот, геолого-розвідувальні роботи - 17,8 тис. грн., податок власників транспортних засобів - 10,6 тис.грн., плата за землю – 7,5 тис.грн., збір за забруднення навколишнього середовища - 7,5 тис.грн. 
        На оплату відрядних (код 1140) кошти не передбачені.
        Для підтвердження кваліфікації членів тендерного комітету та їх навчання в м.Рівне передбачені кошти в сумі 7,0 тис.грн. (код 1172).
        На капітальні видатки по установах охорони здоров’я кошти не передбачалися.
        На проведення курсових заходів передбачені видатки в сумі 150,4 тис.грн.
      На утримання установ культури району передбачено видатки в сумі 12102,7 тис. грн., в т.ч. на утримання установ культури, що фінансуються з районного бюджету – 8651,8 тис. грн. та бюджетів місцевого самоврядування – 3450,9 тис. грн., тоді як розрахунковими показниками МФУ району доведено 11176,3 тис. грн., тобто видатки вцілому збільшені на 926,4 тис. грн. або 8,3 %.
        Фонд оплати праці працівників установ культури району обрахований на рік, виходячи із існуючої штатної чисельності працівників, та з врахуванням введення з 01.01.2011р. видатків кочегарів в будинки культури сіл В. Вербче та Стрільськ і враховуючи підвищення розміру мінімальної заробітної плати. 
        При обрахунку фонду оплати праці (КЕКВ 1111) на 2011 рік враховано кошти на індексацію заробітної плати, видатки на реалізацію статті 57 Закону України «Про освіту», а саме: надбавка за вислугу років, матеріальна допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, щорічна грошова винагорода за сумлінну працю в розмірі 50 %, крім того, у фонді оплати праці враховано кошти на виплату надбавки за вислугу років бібліотекарям, на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 22.01.2005 року № 84, та надбавку за особливі умови роботи у розмірі 50% посадового окладу згідно Постанови Кабінету Міністрів від 30.09.2009 року № 1073. 
       При обрахунку фонду заробітної плати врахована економія по нарахуванню на фонд заробітної плати інвалідів і лікарняних та внаслідок надання відпусток згідно Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та надання на 2 тижні відпусток за власний рахунок.
      В цілому на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам установ культури району передбачено 10483,2 тис. грн., що становить 86,6 % загального обсягу видатків передбачених на галузь культура в тому числі по установах, що фінансуються з районного бюджету 7843,1 тис. грн.., відповідно питома вага заробітної плати становить 90,7 %.
      На оплату комунальних послуг та енергоносіїв (код 1160), що споживаються бюджетними установами, які фінансуються з районного бюджету передбачені видатки в сумі 474,5 тис.грн., що становить 5,5 % до загального обсягу видатків передбачених в районному бюджеті на галузь культура. 
      На поточні видатки передбачається 334,2 тис.грн. , або 3,9 % до загального обсягу видатків, з яких 102,9 тис.грн. або 30,8 % передбачається на підписку періодичних видань та 231,3 тис.грн. на придбання канцтоварів, госптоварів, миючих засобів будматеріалів для ремонту власними силами та інші поточні видатки.
      по коду 1134 «Оплата послуг ( крім комунальних )» передбачені видатки в сумі 138,0 тис.грн., зокрема на розрахунково-касове обслуговування – 11,0 тис.грн.., послуги зв’язку та інтернету – 17,6 тис.грн., заправка картриджів – 9,2 тис.грн., авто послуги – 9,0 тис.грн.,          на послуги для висвітлення діяльності в галузі культура редакцією газети «Сарненські новини» та районним радіомовленням – 25,0 тис.грн.
       по коду 1135 « Інші видатки » передбачені видатки в сумі 4,1 тис.грн. на сплату податків та зборів.
       по коду 1140 « Видатки на відрядження » передбачені кошти в сумі 7,2 тис.грн.
       На капітальні видатки по установах культури кошти не передбачені.
       Крім того на проведення курсових заходів передбачено 5,2 тис. грн.

      На утримання органів місцевого самоврядування району на 2011 рік Міністерством Фінансів України доведено 6401,2 тис.грн., а обсяг видатків обрахований фінансовим управлінням становить 7431,9 тис.грн.
    Оскільки показники доведені Міністерством фінансів України на 2011 рік по галузі “Державне управління” не забезпечують потреби в коштах на обов’язкові виплати (посадові оклади, надбавки за ранг та вислугу років та спожиті енергоносії), додатково було залучено 1030,7 тис.грн., тобто видатки збільшені на 16,1%.
      З загального обсягу обрахованих видатків на утримання органів місцевого самоврядування району на утримання апарату районної ради передбачено 1039,3 тис.грн., що становить 14,0% до загального обсягу видатків.. Дані кошти забезпечують потребу в коштах на виплату заробітної плати працівникам (КЕКВ 1111+1120), на яку передбачено 713,5 тис.грн., що становить 68,7% до загального обсягу видатків на утримання районної ради. Даний обсяг видатків включає потребу в коштах на виплату всіх обов’язкових виплат, а також надбавки за високі досягнення в праці в розмірі 10% та премії 10%, матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі середньомісячного фонду оплати праці працівників та індексації на грошові доходи працівників бюджетних установ відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”. 
     На оплату комунальних послуг та енергоносіїв (КЕКВ 1160) передбачені видатки в сумі 85,6 тис.грн., що становлять 8,2% до загального обсягу видатків на утримання районної ради.  
     На придбання предметів постачання і матеріалів, оплату послуг та інші видатки (КЕКВ 1130) передбачені кошти в сумі 237,2 тис.грн., в т.ч. на забезпечення здійснення діяльності районної ради (КЕКВ 1131) – 128,0 тис.грн., на оплату послуг (КЕКВ 1134) – 107,8 тис.грн., з них: на послуги по висвітленню діяльності районної ради редакцією газети «Сарненські новини» та районним радіомовленням – 70,0 тис.грн., на оплату послуг зв’язку (абонплата, Інтернет, міжміські розмови) – 12,3 тис.грн., оплату банківських послуг (0,12%) – 0,7 тис.грн.; на оплату обов’язкових податків та зборів (КЕКВ 1135) – 1,4 тис.грн. та видатки на відрядження (КЕКВ 1140) – 3,0 тис.грн. (0,3%).
     Обсяг обрахованих видатків на утримання апарату сільських, селищних та міської рад становить 6392,6 тис.грн. (86,0%). Найбільша частка 91,1% (5824,4 тис.грн.) припадає на виплату заробітної плати (1111+1120) працівникам виходячи з нормативних типових штатів, що включає в себе виплату обов’язкових виплат: посадового окладу, надбавки за ранг, надбавки за вислугу років та індексації на грошові доходи працівників бюджетних установ відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”. Кошти на виплату матеріальної допомоги на оздоровлення не передбачені.  
    Обсяг доведених видатків в сумі 536,1 тис.грн., або 8,4% забезпечує потребу в коштах на оплату комунальних послуг та енергоносіїв (КЕКВ 1160) з врахуванням росту цін та тарифів. По коду 1134 “Оплата послуг (крім комунальних)” передбачені видатки в сумі 32,1 тис. грн., з них: на оплату послуг зв’язку – 13,6 тис.грн., касово-розрахункового обслуговування – 7,5 тис. грн. та 11,0 тис.грн. на обслуговування програмного забезпечення АІС “Місцеві бюджети”.
      Капітальні видатки на галузь “Державне управління” в проекті бюджету не передбачені.
      Крім того, на проведення курсових заходів передбачено 10,0 тис.грн.
     За рахунок субвенції з Державного бюджету в сумі 210,5 тис.грн. передбачена субвенція бюджетам місцевого самоврядування на збереження середньої заробітної плати на період працевлаштування посадових осіб місцевого самоврядування з числа депутатів відповідних рад, що потребують працевлаштування в зв’язку із закінченням строку повноважень, в сумі 156,3 тис.грн. та 54,2 тис.грн. спрямовується районній раді. 
         Обсяг видатків бюджету району на соціальний захист та соціальне забезпечення доведений Міністерство фінансів України на 2011 рік в сумі 2522,8 тис.грн., з них на утримання координаційного територіального центру доведено 2112,7 тис.грн., на молодіжні програми – 168,2 тис.грн., на виплату компенсації фізичним особам по догляду за одинокими непрацездатними громадянами – 110,3 тис.грн. та 131,6 тис.грн. на утримання центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів та центрів професійної реабілітації інвалідів.
        Обсяг обрахованих видатків на утримання координаційного територіального центру складає 3125,8 тис.грн., з них на виплату заробітної плати працівникам передбачено 2646,7 тис.грн. (КЕКВ 1111+1120), тобто 84,7% до загального обсягу видатків, що включає в себе потребу в коштах на виплату всіх обов’язкових виплат, а також 10 % надбавки за високі досягнення в праці, матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі середньомісячного окладу працівників та індексації на грошові доходи працівників бюджетних установ відповідно до Закону України “Про індексацію грошових доходів населення”.  
          На придбання предметів постачання і матеріалів, оплату послуг та інші видатки (КЕКВ 1130) передбачені кошти в сумі 364,4 тис.грн. (11,7 %), в т.ч. на забезпечення здійснення діяльності координаційного центру (КЕКВ 1131) – 57,9 тис.грн., на придбання медикаментів (КЕКВ 1132) – 6,6 тис.грн., на придбання продуктів харчування (КЕКВ 1133) – 280,3 тис.грн., на оплату послуг (КЕКВ 1134) – 19,4 тис.грн., на оплату обов’язкових податків і зборів (КЕКВ 1153) – 0,2 тис.грн. та видатки на відрядження (КЕКВ 1140) – 0,7 тис.грн. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв (КЕКВ 1160) необхідно 114,0 тис.грн., тобто 3,6 %.
          Крім того, виплата компенсацій фізичним особам по догляду за одинокими непрацездатними громадянами на 2011 рік становить 110,3 тис.грн.
         На утримання центру СССДМ передбачені видатки в сумі 331,6 тис.грн. Найбільша частка - 82,1% (272,4 тис.грн.) припадає на виплату заробітної плати працівникам (КЕКВ 1111+1120), враховуючи потребу в коштах на виплату всіх обов’язкових виплат, матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації та одноразової грошової допомоги в розмірі 10-ти посадових окладів при виході на пенсію, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 16,8 тис.грн., тобто 5,1% та на інші поточні видатки – 42,4 тис.грн., тобто 12,8%.
        Крім того, передбачені кошти на проведення заходів центру СССДМ в сумі 20,0 тис.грн. та кошти на проведення заходів у справах молоді – 25,0 тис.грн. 
        За рахунок субвенцій з державного та обласного бюджетів на соціальний захист та соціальне забезпечення передбачені видатки на загальну суму 116834,3 тис.грн. зокрема на:
- надання пільг, субсидій на житлово-комунальні послуги – 7025,6 тис.грн.;
- придбання твердого та рідкого пічного палива і скрапленого газу – 4802,0 тис.грн.;
- надання пільг з послуг зв’язку та інших передбачених законодавством пільг та компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян – 2021,3 тис.грн.;
- виплату допомог сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям – 98895,0 тис.грн.;
- виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 224,9 тис.грн.;
- пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС – 3865,5 тис.грн.
      Обсяг видатків на утримання галузі “Фізична культура і спорт” доведений Міністерством фінансів України Сарненському району в сумі 918,3 тис.грн. Обрахований обсяг видатків по даній галузі в сумі 2074,3 тис.грн., що на 1156,0 тис.грн. менше доведених показників МФУ. 
       На утримання та проведення спортивних змагань ДЮСШ районного відділу освіти на 2011 рік передбачені, в повному обсязі, видатки 814,7 тис.грн. на реалізацію статті 57 Закону України “Про освіту” а саме: надбавка за вислугу років в сумі 57,1 тис. грн. та матеріальна допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки педпрацівникам –25,2 тис.грн., а щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків в розмірі 50 % посадового окладу – 12,9 тис. грн.
       Поряд з цим, у фонді оплати праці враховано кошти на виплату матеріальної допомоги при наданні щорічної відпустки спеціалістам та робітникам в сумі 3,5 тис.грн., та на виконання Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» - 14,9 тис. гривень, 
      В цілому на 2011 рік на заробітну плату з нарахуваннями працівників ДЮСШ районного відділу освіти передбачено 714,6 тис. грн. 
По коду 1131 “Предмети, матеріали, обладнання та інвентар, в тому числі м’який інвентар та обмундирування” передбачені видатки в сумі 20,0 тис.грн. з них: на придбання фарби – 1,8 тис.грн., підписку періодичних видань – 1,0 тис.грн., придбання канцтоварів – 1,0 тис.грн., придбання м’ячів баскетбольних – 5,0 тис.грн., придбання матів борівських, тріко – 10,0 тис.грн., придбання дверей – 1,2 тис.грн.
По коду 1133 «Продукти харчування» передбачені видатки на харчування учасникам змагань у сумі 30,0 тис.грн.
По коду 1134 “Оплата послуг (крім комунальних)” передбачені видатки в сумі 2,0 тис.грн. них: оплата банківських послуг (касово-розрахункового обслуговування) – 2,0 тис.грн. 
По коду 1140 “Видатки на відрядження”- 45,0 тис.грн. передбачені видатки на оплату відрядних на спортивні змагання.
По коду 1163 «Оплата електроенергії» - 1,7 грн.;
По коду 1166 «Оплата інших енергоносіїв» - 1,4 грн.;
     На утримання та проведення спортивних змагань ДЮСШ РО всеукраїнського ФСТ “Колос” передбачені кошти в сумі 784,8 тис.грн., в тому числі на виплату заробітної плати, з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення працівникам – 674,8 тис.грн., що становлять 86,0% від загального обсягу видатків, на проведення спортивних змагань – 60,0 тис.грн., тобто 7,6% та на придбання спортивної форми та спортивного інвентарю – 50,0 тис.грн. (6,4%).
    На утримання РО всеукраїнського ФСТ “Колос” передбачені видатки на виплату заробітної плати в сумі 42,1 тис.грн. (з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення працівникам). На проведення спортивних заходів РО всеукраїнського ФСТ “Колос” передбачено 25,0 тис.грн. та 20,0 тис.грн. на придбання спортивної форми та інвентарю.
     На утримання стадіону “Мрія” РО всеукраїнського ФСТ “Колос” передбачені видатки в сумі 280,3 тис.грн., із них на виплату заробітної плати – 226,8 тис.грн. (з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення працівникам), тобто 80,9%, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 53,5 тис.грн. (19,1%).
     Резервний фонд районного бюджету планується в сумі 1000,0 тис.грн.
   В проекті рішення відповідно до формульного розрахунку передбачено для бюджетів місцевого самоврядування обсяг дотації вирівнювання в сумі 17462,9 тис.грн.
     По коду “Інші субвенції” з районного бюджету передбачено надання субвенції обласному бюджету в сумі 4131,6 тис.грн., з них:
- за рахунок субвенцій з загального фонду державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, які спрямовуються на будівництво ЗОШ І-ІІІ ст. с.Тинне – 2000,0 тис.грн.;
- на проектування й будівництво автомобільної дороги та газифікацію між селами Костянтинівна, Чемерне та Довге Сарненського району Рівненської області - 2000,0 тис.грн;
- та 131,6 тис.грн. на утримання центрів соціальної реабілітації дітей-інвалідів та центрів професійної реабілітації інвалідів.
      По коду “Додаткова дотація” з районного бюджету передбачено надання дотацій бюджетам місцевого самоврядування на загальну суму 537,1 тис.грн., в тому числі на утримання апарату управління 514,0 тис.грн. та 23,1 тис.грн. на установи культури.
       Субвенція з обласного бюджету на виконання природоохоронних заходів, яка надходить до спеціального фонду в повному обсязі, в сумі 162,9 тис.грн., спрямовується бюджетам місцевого самоврядування. 
      Видатки, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів обраховані в сумі 190,0 тис.грн., які спрямовуються на виконання програм місцевого значення, зокрема:
- “Ветеран” 89,0 тис.грн.,
- “Турбота” – 101,0 тис.грн.
 

Розрахунок видатків на енергоносії
        Розрахунок потреби в коштах на оплату спожитих комунальних послуг та енергоносіїв установами, що фінансуються з місцевих бюджетів Сарненського району проводився, враховуючи фактичне їх спожиття у натуральному виразі у 2010 році, наявні залишки твердого палива по даних установах станом на 01.01.2011 року та з врахуванням введення в експлуатацію нових об’єктів (ДНЗ сіл Корост та Карпилівка, амбулаторій сіл М. Цепцевичі та Ясногірка), відкриття додаткових груп в ДНЗ району, переведенням бюджетних установ та закладів на опалення природним газом (ЗОШ І-ІІ ст. с. М.Вербче) та електроенергією (приміщення сільських рад сіл Карпилівка та Ремчиці, будинку культури с. Костянтинівка), відновлення у 2011 році роботи паливних на твердому паливі (приміщення будинків культури сіл В.Вербче та Стрільськ) і застосовано прогнозований ріст цін і тарифів усередньому на 10,49% у розрахунку на рік відповідно до листа Міністерства фінансів України від 20.08.2010 № 31-11020-14-7/22029 «Щодо розрахункових показників місцевих бюджетів на 2011 рік». Так, очікувана вартість комунальних послуг та енергоносіїв у 2011 році слідуюча:
природний газ – 3426,63 грн./1 тис.м.куб. (14,37% росту до діючого тарифу);
електроенергія – 89,65 коп./1 КВт*год. (8,9% росту до діючого тарифу);
теплопостачання – 878,55 грн./1 Гкал (блочно-транспортабельні котельні ТЗоВ «Енергозбереження-Рівне»); 897,30 грн. за 1 Гкал. та за опалення 1 м.кв. загальної площі в місяць –23,0 грн. по КП «Сарнитеплосервіс» (11,74% росту до діючого тарифу);
водопостачання – 10,27 грн. за 1 куб.м. (8,9% росту до діючого тарифу);
водовідведення – 7,60 грн. за 1 куб.м. (8,9% росту до діючого тарифу);
викачка та вивіз рідких нечистот – 36,15 грн. за 1 м.куб. (8,9% росту до діючого тарифу);
вивіз та захоронення твердих побутових відходів – 42,95 грн. за 1 м.куб. (8,9% росту до діючого тарифу);
дератизаційні роботи – 1,40 грн за 1 м.кв. (8,9 % росту до діючого тарифу).
       Виходячи з вартості зазначених енергоносіїв та комунальних послуг, вцілому по бюджетних установах району на розрахунки за спожиті енергоносії в обрахованому проекті бюджету на 2011 рік передбачено видатки у сумі 18981,9 тис.грн., в тому числі по установах, що фінансуються з районного бюджету – 14872,3 тис.грн., зокрема:
по КЕКВ 1161 “Оплата теплопостачання” – 3259,2 тис.грн.;
 
по КЕКВ 1162 “Оплата водопостачання та водовідведення” – 464,1 тис.грн.;
  
по КЕКВ 1163 “Оплата електроенергії” – 3018,8 тис.грн.;
 
по КЕКВ 1164 “Оплата природного газу” – 5676,5 тис.грн.;
 
по КЕКВ 1165 “Оплата інших комунальних послуг” – враховані видатки на послуги по дератизації приміщень, вивіз та захоронення твердих побутових відходів, викачку та вивіз нечистот а також врахована потреба в промивці систем опалення навчальних закладів району, вцілому на 560,0 тис.грн.;

по КЕКВ 1166 “Оплата інших енергоносіїв” – на придбання твердого палива в сумі 1893,7 тис.грн., виходячи із середньої вартості вугілля сортового – 1296 грн. за 1т., вугілля рядового – 707,85 грн. за 1 т., торфобрикету – 631,6 грн. за 1 т., дров паливних – 120 грн. за 1 м.куб.

 

Начальник фінуправління          Т.М.Коханевич

 

№ 96 "Про звернення депутатів Сарненської районної ради до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України"

             Керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада
ВИРІШИЛА:
           1. Схвалити текст звернення депутатів Сарненської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України (додається).

           2. Направити це звернення Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України.
 

Голова ради                                        Драганчук М.М.

 

Звернення

Звернення
депутатів Сарненської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України 
      У Сарненському районі склалася критична ситуація на кінець бюджетного року із здійсненням платежів управлінням Держказначейства в районі по незахищених статтях видатків бюджету району, зокрема, непогашенням взятих фінансових зобов’язань розпорядниками й одержувачами коштів місцевих бюджетів, обсяг яких за станом на 31 грудня 2010 року по місцевих бюджетах району становить 5010,4 тис. грн.
       У зв’язку з цим у надавачів послуг і виконавців робіт утворилася заборгованість з виплати заробітної плати, сплаті податків до бюджетів усіх рівнів і цільових фондів. Аналогічна ситуація склалася і в інших регіонах області.

       Враховуючи викладене, ми, депутати Сарненської районної ради Рівненської області, звертаємось до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України з проханням продовжити проведення операцій по завершенню бюджетного року з метою погашення зареєстрованих фінансових зобов’язань і надалі здійснювати проведення видатків територіальними управліннями Держказначейства в терміни, визначені законодавством.

  СХВАЛЕНО
  рішенням районної ради
  від «31» грудня 2010 р. 
№ 96